Da się to rozbudować?

Procesor:

Intel Core 2 Quad Q6600

Płyta Główna:

GIGABYTE GA-G33M-S2

Karta Graficzna:

GF 8600GTS 256MB

Zasilacz:

Marki nie znam ale ma 300W

Ram

i tu też marki nie znam a nie chce mi się PC rozkręcać ale mam 2x 1024MB

No i jest pytanie co z tym zrobić? Jak to rozbudować? Cena do 700zł. Najbardziej zależy mi na karcie graficznej bo procesor jest na razie dobry.

Na twoim miejscu wymieniłbym zasilacz na mocniejszy i markowy np. OCZ StealthXStream 500W - taki zasilacz starczy ci na bardzo długo i umożliwi rozbudowę komputera. Jako kartę graficzną zaproponowałbym jakiegoś radka 4830 lub 4850 - najlepszy stosunek wydajności do ceny. Zasilacz i karta graficzna w 700 zł się zmieścisz.

A więc tak: procek i mobo wiadomo zostają. Kartę graficzną zmień na GF 9600 GT lub ATI 4770 (koszt od 350 do 420 zł), zasilacz zmień na minimum 430 W (np. Pentagram, OCZ, Topower, Chieftec…koszt w zależności od marki ok. 200 zł). Ram mimo wszystko może być. Nie podałeś jaki masz dysk twardy, ale to od Ciebie zależy czy chcesz mieć bardziej pojemny dysk (jeśli tak to bierz coś z WD, Seagate lub Samsunga). I to chyba wszystko :smiley:

Wielkie dzięki!

Sprawdź jaki to dokładnie zasilacz, ale przewiduję, że no-name i bez wymiany się nie obejdzie.

200zł na zasilacz i tu możesz brać coś w stylu: Pentagram (430W / 460W / 450W), Corsair (400W), Amacrox Warrior (400W) - nie sugeruj się samą ceną i ilością Watów, jak w sklepie nie będzie tych modeli to nie kupuj pierwszego z brzegu, tylko zapytaj odnośnie konkretnego asortymentu.

Zostaje jakieś 500zł na grafikę i tu nic lepszego niż http://www.gral.pl/preview/Palit_Micros … 00_73.html (albo inna HD4850 z DDR5) nie dostaniesz.

BTW jakbyś kupował w gralu, to masz bardzo dobry zasilacz Seasonica 400W, który razem z kartą kosztuje 703zł. :slight_smile:

A co sądzicie o tej karcie? :

http://www.ceneo.pl/1577317

Szkoda kasy marnować…

Stać Cię na HD4850 GDDR5? To nie ma co się zastanawiać, bo nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.