Jaki polecacie dysk zewnętrzny o pojemności 1 – 1,5 TB

Witam,

Jaki polecacie dysk zewnętrzny o pojemności 1 – 1,5 TB. Koniecznie ze złączem e-sata

Dysk w większości będzie podpinany do Laptopa.

ja moge ci polecić coś z WesterDigital sam mam 320 i jest znakomity

Jednak chciałbym trochę więcej pojemności

Wyczytałem w necie że ta firma robi dobre dyski LaCie

np. LaCinema Classic HDMI 1TB

jaki lepszy 2,5" czy 3,5 calowe. Czym się sugerować przy wyborze?

2,5". Osobiście radziłbym kupić dysk i kieszeń oddzielnie.

Ok a 2, 5” czyli bez zewnętrznego zasilacza? a e-sata go “uciągnie”

Dlaczego radzisz kupować oddzielnie kieszeń i dysk?

2,5" dlatego, że jest bardziej mobilny. esata nie zasila (ale możesz zasilić z USB). Przy 3,5" tego nie zrobisz.

Dlaczego oddzielnie? Finansowo jest zbliżony, ale możesz kupić dysk z gwarancją 5 lat (seagate). W zintegrowanych dyskach nie masz tylu i transfer jest na ogół mniejszy.

Jeśli dobrze zrozumiałem to zasilenie daję z USB a e-sata puszczam transfer danych by był szybszy?

Możesz mi podać jakieś konkretne propozycję jaką kieszeń i jaki dysk?

ten ma też fają opcję odtwarzania multimedialnych danych bezpośrednio na tv (można kupić taką kieszeń, by tak samo działała?)

LaCinema Classic HDMI 1TB

Co do zasilania to upewnij się ile prądu będzie pobierał dysk na który się zdecydujesz. Musisz pamiętać że z USB można pobrać do 500mA. Jeżeli dysk potrzebuje więcej to jednak pozostaje zewnętrzne zasilanie. Pozdrawiam.

Z tego co się orientuje to dyski 2,5” 500mA prądu a dyski 3,5” 500mA lub 1500mA?

Dalej konkretne nie wiem jaki dysk wybrać, szukam po necie i nie ma za bardzo na ten temat informacji (rankingów, porównań itd.). Wybór dysków jest duży i niewiadomo jak wybrać ten najlepszy

http://nvision.pl/Jaki-dysk-przenosny-t … ils-1.html postudiuj. Co do zasilania to dysk który normalnie pobiera te 500mA w czasie rozruchu bierze dużo więcej. Także tu raczej bądź ostrożny. Uwalić USB to nie sztuka ale później :frowning: . Pozdrawiam.