Nagrywarka nagrywa za wolno!

Witam,

Moja nagrywarka NEC 4550A plyte DVD wypala max z predkością 1,9x przy czym należy wspomnieć że normalne płyty CD-R nagrywa z prędkościa 32x (czyli max dla tej nagrywarki) bez problemu! Wiecie co może być przyczyna?

Zawsze płyty DVD mają mniejszą max prędkość nagrywania

Nagrywarka też ma mniejsze parametry na DVD

źle mnie zrozumiałeś… moja nagrywarka płytę DVD powinna wypalać x16, płyty mam akurat x8 ale ona i tak wypala mi prędkością nie przekraczająca x2… dzieje się tak od pewnego czasu… przez to DVD-R nagrywa mi z 30min

Sprawdź w menedżerze urządzeń, czy nagrywarka pracuje w trybie DMA.

DMA tu nie ma znaczenia bo w trybie PIO również by nagrywało dużo szybciej! u mojego kolegi na PIO nagrywa po 7min DVD-R na prędkości x8… mi na testach benchmarka nagrywarka wyciąga max x1.9

No dobra, nie chce Ci się sprawdzić to nie, Twoja piaskownica, Twoje zabawki.

sprawdzałem nie raz… I na UDMA2 i na PIO działa mi tak samo… ciągle prędkość jest malutka…

Podaj jeszcze, co pisze w okienku “Bieżący tryb transferu”.

No hey!!

Zgadzam się całkowicie z poprzednikiem mario. Problem tkwi właśnie w trybie UDMA. I o tyle o ile masz możliwość wypalenia płyty CD-R z prędkością 32x - po pozwala Ci na to procesor pracujący z częstotliwością (jak się domyślam) sporo ponad 2 GHz - to w przypadku DVD kompa nie tak łatwo oszukać. A jeśli tak jest, to po prostu polecam zainstalowanie sterowników do płyty głównej - i problem powinien sam zniknąć…

A z drugiej strony - jakich płytek używasz - różnych czy takich samych??

Z pozdrowieniami!!

Dimatheus

PIO… czytałem już wiele tematów na tym forum i nie idzie u mnie ustawić DMA… system sam narzuca PIO i twardo się tego trzyma na całej pomocniczej taśmie (tzn i nagrywarka i dysk) ale gdy podłączałem nagrywarkę na pierwsza (primary) taśmę to pracował wtedy w trybie UDMA2 ale i tak były takie prędkości… Taśma 80zyl… Format nic nie daje… Bios zaktualizowany, firmware nagrywarki też i dalej to samo…

Stery mam najnowsze! Płytek próbowałem chyba wszystkich!

Warto wspomnieć że problem mam od jakiegoś czasu a wcześniej było normalnie!

Odinstaluj kanał IDE nagrywarki i wykonaj restart, jeśli potem jako bieżący tryb transferu będzie DMA, a dalej będzie nagrywała powoli, to pozostaje serwis.

I zobacz jeszcze czy masz dobrze zworkę dobrze ustawioną.

to moze podlacz nagrywarke sama na tasmie i ustaw ja jako cable select, wiem ze niektore nie lubia jak im sie wymusza mastera albo slave

dysk primary master

nagrywarka secondary cable select

powinno smigac

nagrywarkę mam na master, odinstalowanie i restart pomocniczego kontrolera nic nie daje bo po restarcie po chwili znowu przeskakuje mi na PIO choc chwile jest UDMA, serwis odpada bo na innym kampie nagrywarka smiga!

Ale czy odinstalowałeś przed restartem kanał nagrywarki?

tak! przeczytaj wyżej zmodyfikowaną moja wypowiedz…

To pozostaje powachlować napędami, podłącz dyski na jeden kanał, nagrywarkę ustaw samą na master na drugim i zobacz co wyniknie, nie masz nic do stracenia.

tego również już próbowałem i nic:(

Złączono Posta : 02.11.2006 (Czw) 17:09

czemu system po restarcie gdy już wyświetli mi się to UDMA2 w kontrolerze pomocniczym po jakimś czasie sam przerzuca mi na PIO? Zna ktoś jakieś ustawienia systemowe (rejestr itp) żeby narzucić swoja wole w ustawieniach a nie windowsa?

http://forum.pclab.pl/t199898.html

Przeczytaj całość.

artykuł świetny! udało mi się ustawić UDMA2 dla nagrywarki i UDMA6 dla dysku na drugiej taśmie… ale… ciągle mi nagrywa z prędkością nie przekraczająca x2… :frowning: wie ktoś co jeszcze może być przyczyną?