Wyciszanie komputera

Ostatnio zauważyłem (usłyszałem :-k) że mój komputer głośniej “chodzi”.

Co może być przyczyną?

Jak go wyciszyć?

rlk120 otwórz budę i w środku porządnie przeczyść. :slight_smile:

Czy jest to jedyny sposób?

A jeżeli mam przeczyścić to co, wyjąć wszystkie podzespoły i przeczyścić?

Trochę się tego boję bo nigdy tego nie robiłem i nie chce nic uszkodzić.

rlk120 zrób tak: Otwórz obudowę (wcześniej wyłącz kompa) wyjmij wszystkie podzespoły (procesor itd.; chyba że jesteś ostrożny to poproś kogoś [jak coś się stanie nie tak, będziesz miał winnego] :stuck_out_tongue: następnie ostrożnie miękkim pędzelkiem wyczyścisz wszystkie karty rozszerzeń, wszystkie sloty w płycie głównej. Na sam koniec zbierasz kurz pozostały w obudowie (ja to robię delikatnie odkurzaczem). Po tych wszystkich czynnościach załóż wszystkie podzespoły do płyty, podłączasz do sieci i tyle.

Kurz naprawdę ma duży wpływ na dźwięki pochodzące z wewnątrz, no i powoduje też wzrastanie temperatury przez “zapychanie się” wiatraczków.

Dobrze od czasu do czasu otworzyć sprzęt i wyczyścić go wewnątrz, ja robię to praktycznie co miesiąc. Powodzenia.

Ja tak nie robię wystarczy zakupić sobie Sprężone powietrze i nim wydmuchać wszystkie nieczystości koszt ok 25zł za 600ml,ewentualnie kupić sobie Sprężareczkę do pompowania kół samochodowych dostępną w prawie każdym Hiper markecie koszt około 35 zł i po kłopocie.Po co wyciągać procka i inne podzespoły,jest to ostateczność w konserwacji.A odkurzacz zostaw w spokoju nigdy tego nie rób!!To jest moja rada,a wybór i tak należy do Ciebie.

Wiecie macie raje, burczał mi komputer i otworzyłem obudowe a tam tyle kurzu i pajęczyn wszystko wyczyściliśmy i kompek nie burczał

model12 ma na pewno rację ze sprężonym powietrzem z takim sposobem czyszczenia też sie spotkałem na pewno jest skuteczny. Ja jestem zwolennikiem mojego sposobu pewnie dlatego, że zawsze tak robię, kwestia przyzwyczajenia tak do sposobu, o którym mówiłem jak i sposobu, który model12 proponuje. Kwestia swoistego gustu i wyboru jak już wyżej zostało powiedziane.

Tak właśnie, nie będę używał odkurzacza ale wyczyszczę może jutro :stuck_out_tongue:

To nie tak, to jest parę ładnych latek praktyki,odkurzaczem co najwyżej to pokój można odkurzać w miarę bezpiecznie a nie urządzenia elektroniczne o takiej skali integracji podzespołów,wszystko na temat, jak chcecie używajcie wasza wola.

model12 nie mówię o tym, żeby korzystać z odkurzacza w podobny sposób jak to jest w przypadku sprzątania. Chodzi mi jedynie o to, ażeby zebrać wcześniej wymieciony pędzelkiem kurz ( w poście wyraźnie zaznaczyłem, o delikatnym postępowaniu na tym etapie). model12 ja nie podważam twojej praktyki i kompetencji ja wyrażam swoje zdanie i swoje doświadczenie (które też nie jest najmłodsze).