Komputer sam się włącza

Widziałem inne tego typu problemy ale mój jest troszkę inny

Wyłączam kompa na noc i o godz 7.05 nagle mi się włącza. Mam system WinXP Pro (dokładnie WindowsMX 4 - okrojona wersja) tak mam od 3 dni codziennie mi się włącza o tej samej godzinie.

AHA odłączenie kabelka od neta nic nie pomaga

Od tego samego czasu karta graficzna (GeForce 5200) po 15 minutach od uruchomienia komputera osiąga do 55 stopni C

Hmm… Czyżby “jajko z niespodzianką”? Zainstalowałeś system tak mocno zmodyfikowany, przy którym ktoś mocno “nagrzebał”, że chyba powinieneś się liczyć z niespodziankami i bardzo niestandardowym zachowaniem. Że nie wspomnę o kłopotach z uzyskaniem pomocy (bo niby skąd ktoś ma wiedzieć co, gdzie i po co zmieniono w tym MX-ie). O wątpliwościach co do legalności takiego systemu też chyba nie ma co pisać…

Ten system został tylko okrojony ze zbędnych śmieci. Korzystam z niego już ok 7 miesięcy i wcześniej wszystko było dobrze. Mam jeszcze drugi system od miesiąca (edubuntu 6.06 LTS) ale od kilku dni nie moge na nim pracować bo jak wcześniej wspominałem karta graficzna mi się bardzo rozgrzewa i po kilku minutach ekran staje się czarny i nic nie da sie zrobić oprócz restartu.

goomish głupoty to ty pisac potrafisz. SATANAS lepiej sprawdź w BIOS-ie Poszukaj w biosie sekcji “Power Managment Setup lub Events” .Można tam ustawić uruchamianie za pomocą klawiatury,myszki lub czasu,jeżeli ma się uruchamiać codziennie o żądanej godzinie to parametr Date pozostaw na 0.Niestety nie każda płyta (bios) ma taką możliwość a innego sposobu chyba nie ma.