System windows - zapraszamy

Czy moze ktos wie jak mozna pozbyc sie zaproszenia do systemu Windows, ktore ukazuje sie zaraz po wlaczeniu komputera?

Tuz przed zalogowaniem sie do Windows (XP Prof.) wersja polska, ukazuje sie wiadomosc:

SYSTEM WINDOWS - ZAPRASZAMY

Nacisnij klawisz Ctrl + Alt + Del, aby rozpoczac.

Po nacisnieciu tych klawiszy ukazuje sie nastepna wiadomosc:

LOGOWANIE DO SYSTEMU WINDOWS

Tu jest miejsce na wpisanie uzytkownika i hasla.

Haslo nie jest wprowadzone , tak ze mozna sie zalogowac naciskajac klawisz Dalej.

Problem w tym ze pojawianie sie tych napisow jest denerwujace, a ja nie wiem jak to mozna usunac.

k woli przyzwoitosci dodaje, ze komputer nalezy do mojej siostry.

bardzo prosze o pomoc.

panel sterowania->konta użytkowników->zmień sposób logowania… obie opcje powinny być zaznaczone, lub .NET Framework wprowadza też ten ekran logowania. znam tylko te dwie przyczyny, może ktoś inny pomoże bardziej jak to nie podziała.

panel sterowania->konta użytkowników->zmień sposób logowania… obie opcje sa zaznaczone …

Można też ustawic “automatyczne logowanie” (bez ekranu powitalnego)

Menu start > uruchom > control userpasswords2 > odznacz “Aby używac tego komputera …” > zastosuj > wpisz użytkownika i hasło (jeżeli posiada) > OK

http://www.searchengines.pl/Optymalizac … t5989.html

Tu jest na 99%.

niestety nic tam nie znalazlem.

problem nadal nie rozwiazany :cry:

robert janczura robisz tak:

START >> Panel Sterowania >> Narzędzia administracyjne >> Zasady Zabezpieczeń Lokalnych, klikasz po lewej stronie Opcje zabezpiezeń (domyslnie zaznaczone) i w prawym okienku odszukujesz: Interaktywne logowanie: Nie wymagaj naciśnięcia CTRL+Alt+Del, klikasz na to dwukrotnie i zaznaczasz opcję Włączone

Movement…

zadzialalo…wielkie dzieki…juz nie musze wciskac Ctrl + Alt + Del

odrazu pojawia sie plansza z zapytaniem o haslo…niestety jeszcze to…

Wiem przynajmniej gdzie tego szukac to moze cos wyczaruje :lol:

jeszcze raz wielkie dzieki

robert janczura co do hasła to spróbuj tego:

START >> Uruchom >> wpisz to: Control Userpasswords2 i daj OK. Powinno pojawić się okno Konta uzytkowników (nie te co są w Panelu sterowania, trochę inne). Odznacz opcję “Użytkownicy muszą wpisać hasło i nazwę użytkownika, aby używać tego komputera” (lub coś w podobie, nie mam XP-ka). Potem OK i restart. Jak nie zadziała to wklej mi screena tego Twojego okna logowania.

Pozdro

Movoment…

Bylo dokladnie jak napisales.

Wszystko sie pozmienialo i teraz jak sie komputer wlacza to slychac znajomy dzwiek otwierajacego sie Windows, i niema juz tej malej planszy z logo Windowsa z prosba o haslo, ani z informacjami co w danej chwili robi komputer. Co jest niezmiernie interesujace to to ze loguje mnie do innego konta, konta administratora (automatycznie).

Naturalnie moge sie wylogowac i zalogowac ponownie na moje konto.

Interesujace jest jeszcze z tego powodu ze to konto moge tylko zobaczyc poprzez panel sterowania w kontach uzytkownikow. Jesli jednak wlacze komputer i automatycznie wyladuje w koncie Administratora, wyloguje sie , i gdy sie pojawi znajoma plansza logowania, tego konta ( Administratora) juz tam nie ujze. Na tej planszy jest tylko jedno konto, moje z moja ikonka. Dla mnie jest to dziwne.

Serdeczne dzieki za pomoc.

Złączono Posta : 05.09.2007 (Sro) 20:22

w panelu sterowania sa 3 konta Administrator moje…tez administratora i goscia

Co do ukrywania konta admina to celowe działanie - XP po prostu tak ma. Konto gościa można wyłączyć, ale ono nie przeszkadza. To, że logujesz się domyślnie na konto Administratora można zmienić w Kontach użytkowników w Panelu sterowania - ale wątpliwy jest sens tej operacji przy normalnym korzystaniu z komputera. W razie jakichkolwiek problemów - pisz, pomożemy.

Pozdrawiam

Naturalnie masz racje. Zreszta z tego co przy Twojej pomocy zrobilem jestem calkowicie zadowolony i jak nadmieniles niema sensu to cokolwiek jeszcze zmieniac. Jeszcze raz dzieki.