Przepustowość kontrolera usb

witam wszystkich mam taki dziwny problem ponieważ niedawno składalem nowego kompa internet normalnie dziala na gg moge prowadzic rozmowy tekstowe ale gdy próbuje nawiazać połączenie głosowe wyskakuje mi komunikat systemowy ( w postaci tej chmurki na dole ekranu) :

Przekroczona przepustowosc kontrolera USB

Kontrolerowi brakuje przepustowosci dla urządzenia

Urzadzenie kompozytowe USB

po czym mi sie komputer zawiesza i musze zrobić reset :confused:

z góry dziękuje za pomoc w rozwiazaniu tego problemu

wszystko pieknie fajnie tylko ze do usb mam podlaczony jedynie modem nic wiecej pod usb nie mam i nie wiem czy to normalne ale majac 4 wejscia usb +2 z przodu obudowy w menadzeze urzadzen mam tylko :

glowny koncentrator usb

glowny koncentrator usb

standardowy rozszerzony kontroler OpenHCD hosta USB

standardowy rozszerzony kontroler hosta PCI to USB

urzadzenie kompozytowe USB

hmm… czyli komp zawiesza, gdy modem wysyła za dużo do kompa. zainwestowałbym na Twoim miejscu w USB2.0 (bo zakładam, że używasz standardu 1.0 lub 1.1). Sprawdzałeś, czy pod wszystkimi portami wyskakuje Ci ten błąd?

tak pod wszystkimi to jest nowa plyta więc raczej sa to usb2.0 juz nie mam pomysłów co może byc nie tak może to od sterowników dziwęku bo sciąga normalnie all tylko jak chce sie polączyć głosowo więc moze to moja płytka glówna to asus m2n-e sli juz nie wiem ehh:/

magoxe

Popraw błędy i używaj polskich znaków, opcja zmień i popraw posty. JNJN

Sterowniki do płyty głównej wgrane.

Jaki masz system?

Jak pracują inne urządzenia USB, czy poprawnie?

może używasz jakiegoś przedłużacza USB, albo kabel do modemu ma złamaną jedną żyłę.

Już poprawione chyba wszystko sterowniki wgrane all inne działają czyli modem i jak cos podłączam do usb np. pendrive to też normalnie działa kabelek od modemu cały modem tez bo mam nowy by byłem wymienic ale cały czas to samo już mnie trafia przez to co do systemu to mam windows xp pro +sp2