4gb RAM a widows XP

posiadam windowsa xp sp2 miałęm 2GB ramu teraz mam 4 ale windows xp widzi tylko 3 czy jest jakiś sposób oficjalny bądz nie żeby widział 4Gb ramu ??

32 bitowy XP powinien obsłużyć teoretycznie 4 GB, a faktycznie obsługuje 3 GB.

Choć podobno da radę zrobić, aby widział 4 GB, ale ja nie próbowałem - szukaj w sieci, gdzieś coś widziałem.

ahhh … probowałem … max widzi 3,5 GB … wydajniej na win 2003 serv … po przeróbce na workstation … smiga aż miło :slight_smile: do 8 GB … robiłem u kolegi w firmie … aa i widzi 4 procki heh …

pisze że mam xp …

mi widzi 3 wiec dobre i te pół wiec jak to zrobic ??

szczerze ? nie wiem… podam później zrzut ekranu

Złączono Posta : 29.09.2007 (Sob) 21:12

przy 4 GB pamięci KIngmaks … pokazuje 3.5 GB … ale zauważ że w biosie zawsze pokazuje więcej… ponoć jest na nich jakaś pamięć stała :frowning:

klik

dodałęm ten wpis i dalej nic…

Windows XP ma problemy z efektywnym zarządzeniem choćby 1,5 GB RAMu. A instalacja go na 4GB jest moim zdaniem nieporozumieniem. Nie możesz przejść na 2k3 albo Vistę - bo to najlepsze rozwiązanie Twojego problemu.

mam viste ultimate 32 bit czy ona w pelni obsluguje4gb ramu czy bede cos musial odblokowywac ??

Mógłbyś się w końcu zdecydować który system posiadasz?

Na 100% w Windows XPx64 nie ma żadnych kłopotów z RAM’em, nawet powyżej 4 Gb. Zapewniam.

na płycie mam windowsa viste ultimate 32 bit ale go odinstalowałem bo “ciężko” chodził w grach jest to wersja 32 bit nie 64

Obsługuje najwyżej 3,2 GB, jak wszystkie 32-bitowe systemy M$, bez włączonego PAE. Jeśli będziesz chciał korzystać z 4GB musisz to właśnie włączyć. Albo używać systemu 64-bitowego.

Spróbuj poczytać o tym: http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windowsserver2003/pl/library/ServerHelp/7706caae-8fc9-45b2-9d8d-7b5a6b725649.mspx?mfr=true

i tutaj też: http://www.microsoft.com/whdc/system/platform/server/PAE/pae_os.mspx

Jeśli Twój sprzęt to obsługuje to zadziała i pod XP.

dopisałem tam ale tsak jak mowie dalej nie wiem nie działa

wyłącz pamięć wirtualną. Wtedy XP skorzysta z reszty pamięci. Siostra miała taki problem.

a jak ją wyłączyc ?? i czy to nie spowolni kompa ?? tzn lepiej bedzie tak jak teraz + pamieć wirtualna czy 4gb bez pamiięci ??

Panel Sterowania -> System -> zakładka Zaawansowane -> sekcja Wydajność -> przycisk Ustawienia -> zakładka Zaawansowane -> sekcja Pamięć Wirtualna -> przycisk Zmień -> opcja Bez pliku stronicowania -> przycisk Ustaw -> potem 3 razy OK i restart kompa.

Ja mam wyłączoną pamięć wirtualną, a mam tylko 1,5 GB RAMu, więc Tobie to też nie powinno zaszkodzić, chyba że pracujesz przy obróbce video albo na maszynach wirtualnych.

Wyłączenie pamięci wirtualnej mi nie pomogło mam 4GB RAMu a WIN XP widzi tylko 3GB

Jeżeli ktoś wie jak to zrobić niech napisze krok po kroku :frowning:

POMOCY !!