Utrata zakładek w Firefox

Witam.

Miałem w firefoxie zapisanych kilkadziesiąt zakładek ze stronami www. Niestety pewnego dnia te zakładki zniknęły. Nie wiem, co się z nimi stało, na pewno nikt ich nie usunął, bo sam użytkuje komputer. Czy da się w jakiś sposób te zakładki odzyskać ?? :slight_smile:

A miałeś je wyeksportowane do pliku poprzez menager zakładek?

Firefox robi co jakiś czas kopię bezpieczeństwa zakładek. Wejdź w katalog:

C:\Documents and Settings\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles.default\bookmarkbackups

gdzie zamiast słowa wpisujesz nazwę swojego konta w Windowsie, np. Guest111, a zamiast znajduje się jakiś ciąg znaków wygenerowany przez Firefox’a, a nazwa folderu zakończona jest słowem “.default”.

W folderze tym znajdziesz kilka plików z kopiami bezpieczeństwa swoich zakładek, wszystkie w nazwie zawierają datę, która odpowiada dacie zrobienia kopii.

Kopiujesz taką kopię np. na pulpit, zmieniasz jej nazwę na bookmarks i kopiujesz pliczek do katalogu (o nazwie: jakiś_ciąg_znaków.default) znajdującego się w katalogu:

C:\Documents and Settings\Grzechu\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles.

Zakładki powinny pojawić się z powrotem w przeglądarce. Uruchamiasz Firefoxa i sprawdzasz czy faktycznie tam są. Jeśli nie to albo coś źle zrobiłeś albo padł Firefox, lub też musisz spróbować przywrócić kopię zakładek z innego dnia.

Pozdrawiam.

Zrobiłem tak jak napisałeś, Narv. W folderze tym było kilka plików, ale niestety z datami po utracie zakładek. No nic… pozostaje mi je sobie przypomnieć haha xD

Dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

No to te zakładki musiałeś stracić ponad 5 dni temu, bo Firefox domyślnie robi kopię codziennie i przechowuje kopię z 5 ostatnich dni. Za późno wziąłeś się za przywracanie. Można by jeszcze spróbować przywrócić plik z kopią zakładek za pomocą programu do przywracania danych, a następnie zaimporotwać tą przywróconą kopię do Firefoxa - być może by się udało :). W razie gdybyś chciał sprobować , to programy do odzyskiwania danych znajdziesz w vortalu.

Pozdrawiam.

A google na to:

http://mozillapl.org/forum/about-24067. … zak%B3adek

Chyba masz rację :expressionless: no nic… człowiek uczy się na błędach hehe :frowning:

Tylko skąd mógł wiedzieć (tak jak ja), że utraci te zakładki? :confused:

Trochę odgrzeje kotleta. Padł mi dysk (nie można włączyć systemu, ale da się “szperać” po dysku) i staram się przywrócić moje zakładki / zapamiętane hasła z firefox’a. W folderze z moim profilem (3egjcrxl.default) znajdują się następujące elementy:

  • folder Cache

  • folder OfflineCache

  • plik urlclassifier3.sqlite

  • plik XPC.mfl

  • plik XUL.mfl

Cały folder 3egjcrxl.default ma ponad 500MB, natomiast nie ma bookmarks.html, bookmarks.bak ani niczego z końcówką JSON. Nic z oryginalnej lokalizacji (F:\Documents and Settings\użytkownik\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles) nie było ruszane, więc dlaczego nie ma tych plików. Czy skoro posiadam cały folder z profilem jest jakaś inna opcja na przywrócenie wspomnianych elementów??

Z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam - ericsson