Przekroczona przepustowość kontrolera usb

Tak jak w temacie: Podczas prowadzenia rozmowy głodowej przez skype wszystko jest ok, ale gdy chciałem nawiązać połączenie video kamerką Creative’a wyskoczyło coś takiego: 1ea7fc6be87e4c72.jpg

Nie wiem z czym to jest związane. Do portów usb (z tyłu 4) mam podłączony tylko modem, a z przodu nic. Sprawdzałem to na wszystkich wejściach. :confused: Komputer składałem sam. Ma ok 2 miesiące. Płyta główna ASUS M2N-E SLI 500. Dodam, że na zwykłej kamerce Canyon’a jest wszystko ok, jednak czasem pojawia się ten sam problem. Proszę o szybką pomoc.

VISTA??

XP Pro z SP2

spróbuj odłączyć modem, zrobić restart systemu i podłączyć kamerę (bez modemu)

a tu masz trochę informacji z bazy wiedzy MS http://support.microsoft.com/kb/310575/pl

jak by pomogło albo nie to napisz

Zrobiłem tak. Kamerka działa w różnych programach, działała też wcześniej, ale żeby sprawdzić czy zadziała podczas wideokonferencji musiałem podłączyć modem. Więc coś później nie poszło, powrócił w/w komunikat. Dodam, że nawet gdy jestem połączony z siecią, to też mogę pracować na kamerce ale nie na Skype. Czy jakieś przeciążenie USB? Wydaje mi się, że to coś ma związek ze zintegrowaną kartą dźwiękową, ale nie wiem co dokłądnie :frowning:

Pobierz najnowsze sterowniki, może pomoże :slight_smile:

hmmm… ale jakie sterowniki i od czego?

czyli nie możesz pracować tylko na skype ?? a na innych programach TAK ?? bo już zakręciłeś strasznie :evil:

Więc tak:

  • nie działa na skype jak chce uruchomic wideorozmowe (stara kamera działała)

  • w zwykłym programie od Creativa działała i można było spokojnie nagrywac filmy i robić foto

  • nie wiem czy ona cos sie nie kłóci z kartą dźwiękową

  • kiedys na starej kamerze testowałem z ciekawości program do nagrywania (taki z czułością na ruch, który przy tym alarmował dźwiękiem), no i właśnie kiedy kamerka się załączała dźwięk z kompa odchodził, pomagał tylko reset kompa na przywrócenie dźwięku…

nie mam pojęcia co z tym usb.

jaki masz chipset od płyty głównej ?

chipset nVidia

pobierz najnowsze stery od chipsetu

niestety i to nie pomaga… :cry:

witam!

mam taki sam problem,podlaczam kamerke i chodzi ,ale jak dzwonie do kogos i zalaczam rozmowe wideo to wyskakuje taki sam komunikat przekroczona przepustowosc usb! !!

oto moj sprzet:

amd athlon 64x2dual core procesor 4400+ 2,31ghz 2,00gbram

plyta asus m2n e sli

prosze o pomoc ,bo juz nie mam pojecia ,probowalem instalowac nowe sterowniki ,nowy system i dalej nic!

myślę, że to będzie jakaś usterka tych płyt asusa…

Witam tylko bez paniki miałem ten sam problem z kolegi kompem nie wgrałeś sterowników do USB w płycie głównej i to tylko ten problem zainstaluj inna wersje sterów i będzie ok dostępne są na stronie producenta płyty Pozdrawiam

Witam! Jak mogę zainstalować sterowniki do USB skoro wyskakuje komunikat, że Winda XP z SP2 nie potrzebuje zadnych sterów? :shock:

Może np. taki kontroler USB na PCI pomoże, gdyż może to być wina wadliwych portów USB na płycie głównej, jeśli w obu przypadkach u theEgg i romstann tak się zdarzyło…

hmm… no tak, moze i to byłoby jedyne wyjście.

swoją drogą… jaka jest różnica pomiędzy tym , a tym podanym wyzej?

Taka, że ten VIA ma 5 portów a NEC 4 ale ja ogólnie firmy VIA nie polecam, bo kojarzy mi się z małą wydajnością i słabym wykonaniem…