Problem z ikoną "Pokaż Pulpit"

Przypadkowo przeciągnąłem ikonę “pokarz pulpit” z paska szybkiego wybierania na pulpit i mam teraz i w pasku i na pulpicie te ikony. Chciałem usunąć tą na pulpicie ale jak była już w koszu to ta w pasku nie działa i wyskakuje błąd że windows nie może znaleźć plików. Ale jak przywróciłem z kosz jest OK. Jak usunąć TĄ ikonę z pulpitu, bo tylko zagraca mi przestrzeń pulpitu :slight_smile:

Kiep-temp

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Witam

Usuń ikonę “pokaż pulpit” z pulpitu i z paska szybkiego uruchamiania, ale w razie czego jeszcze nie opróżniaj kosza. Wklej do notatnika:

[shell]

Command=2

IconFile=explorer.exe,3

[Taskbar]

Command=ToggleDesktop

i zapisz jako typ - tu zaznacz “wszystkie pliki” a w pole nazwy wpisz showdesktop.scf Najlepiej zapisz to sobie na dysku lub pulpicie, potem skopiuj stworzony plik do folderu:

C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Dane Aplikacji\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch.

Teraz powinno pojawić się ikona “pokaż pulpit” w pasku szybkiego uruchamiania, a jak jej nie będzie to kliknij na te dwie strzałki tam, zwrócone w prawo ( >> ) i tam powinno się to pojawić.

Pozdrawiam