Użycie procesora 100%, problem ze znalezieniem przyczyny

Mam problem odnośnie laptopa, juz robiłem kilka reinstalek systemu i problem nadal się pojawia. Zużycie procesora oscyluje w granicach 100% w sumie mogę powiedzieć, że cały czas, nawet jeśli nic nie robie. Pewnie stwierdzicie, że wirus albo jakiś inny syf, ale powiem, że nie. Jak już wspomniałem laptop ma nowy system XP który wczoraj instalowałem, po instalacji sterowników zainstalowałem Firefoxa, ale jeśli też chwilę z niego korzystam, zaczyna wszystko zamulać.Sprawdziłem już wszystko kilkoma programami temu służącymi i żaden wirusa nie wskazał. Powiem również że w lapsie cały czas pracuje wiatrak na procesorze, myślałem początkowo że kurz jest przyczyną jego stałej pracy, więc odkurzyłem, wydmuchałem sprężonym powietrze, ale to nic nie pomogło:(:(:(. Co to może być, bo już sam z tym problemem nie mogę sie uporać. Pozdrawiam

Sprawdź w menadżerze zadań który proces zabiera najwięcej zasobów

Sprawa wygląda tak, jeśli przeglądam coś w Firefox, to Firefox, jeśli słucham radia przez odpowiedni program, to ten program, jeśli pisze na gg to gg. Tak to wygląda.

System był na patycji w laptopie czy instalowałeś go z płytki ??

Może któreś sterki wariują

Instalowałem z płytki, mam w lapsie dwie partycje, z czego jedna systemowa. Wykonałem format partycji ‘‘C’’ zainstalowałem system i dzieją sie właśnie takie rzeczy :(:frowning: Instalacja sterowników przebiegła pomyślnie, nadmienię, że sterowniki instalowałem z oryginalnej płytki dołączonej do kompa przy zakupie.

a skanowałeś kompa pod kątem wirusów i spyware?

Jeżeli instalowałeś system z włożonym kablem sieciowym (czytaj internetem) to prawdopodobnie złapałeś jakiegoś wirusa

Co mówi menadżer zadań i zakładka procesy - który proces tak obciąża system.

  1. Sprawdż temperaturę procesora np. za pomocą programu EVEREST Home Edition :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ition+2.20

Jeżeli za wysoka to będzie wiadomo że coś jest nie tak z prockiem.

  1. Wyłącz aktualizacje automatyczne.

Dokładnie taki sam problem występował przy włączonych aktualizacjach, miało to być poprawione. Ja mam zawsze wyłączone ponieważ znacznie obciążają zasoby systemowe i internet. Aktualizacje dla XP-ka są wyłącznie co drugi wtorek m-ca i wystarczy tylko w tym dniu je włączyć a po aktualizacji wyłączyć.