Komputer sie zawiesza podczas uruchamiania gier

witam

Mam ostatnio problemy z wlaczeniem jakiej kolwiek gry na komuterze

Problem jest w tym ze komputer sie wiesza i nie daje znaku zycia czasami powraca a czasami na dlugi czas nie ma zadnej odpowiedzi

Prosze o pomoc

Z gory dzieki

Podaj konfiguracje komputera i jakie gry próbujesz uruchomić.

A wiec

Karta graficzna NVidia Ge Force 6600

Intel pentium 4 3.20 GHz

1GB pamieci RAM

A jesli chodzi o gry to nawet najprostsze jak Zuma Delux ma jakies problemy

A dzis kupilem PES6 problem ten sam komputer sie zawiesza i nie daje znaku zycia jedyna metoda na jego powrot do normalnego stanu jest… restart :slight_smile:

hmm nie mam pojecia co to moze być może jakiś wirus albo coś, skanowałeś czymś kompa?

czesto skanuje

A wiesz moze jak moge sprawdzic czy moja karta graficzna jest sprawna?

Zaktualizuj stery do swojej karty graficznej i zainstaluj najnowsze bibloteki dirext

viewtopic.php?f=7&t=213229 tu jest instrukcja.

Miałem identyczny problem i pomogło

sensation22 , pobierz i zainstaluj ForceWare 66.93 (kliknij na >>Primary Download Site<< w okienku International , zaakceptuj licencję i pobierz).

Przed instalacją powyższego sterownika, odinstaluj najpierw poprzedni (START -> Panel sterowania -> Dodaj/Usuń programy -> NVIDIA DISPLAY /usuń/). Dodatkowo użyj programu Driver Cleaner, aby usunąć pozostałości po sterownikach.

Po instalacji powyższego sterownika i ponownym uruchomieniu komputera, zainstaluj koniecznie najnowsze biblioteki DirectX 9.0c, jak już wspomniał wcześniej kacper1344.

Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Dodatkowo, proponuję zapoznanie się z TYMI informacjami.

Ponadto na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tej zasady i korzystając z opcji zmien.gif

W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

Jaki masz zasilacz? Jeśli jakiś Tracer lub inny sprzedany razem z obudową to polecam jego wymianę na jakiś inny, markowy. Tutaj masz czarną listę zasilaczy, poczytaj ten artykuł.

ok tylko ze jauz zainstalowalem direct X czy to cos zmienia?

To bez znaczenia.

Po prostu po instalacji ForceWare 66.93 zainstalujesz biblioteki DirectX 9.0c jeszcze raz.

Zasilacz mam I Cute 400W faktycznie mam z nim jakis problem ostatnio zaczela sie ukazywac informacja podczas odpalania systemu

Ze komputer znalaz jakis powazny problem idz do Power Setup i sprawdz co jest grane’’ kiedy tam wchodze pokazuje mi na czerwono jedna z tam wymienionych wartosci 3.3V jest wartosci okolo 2.7V

NVIDIA DISPLAY to to samo co NVIDIA DRIVER ?

Zasilacz do zmiany na np.:

MODECOM MC-350ATX, lub

FORTRON ATX-350PNF

EDIT:

Tak.

z Checia bym kupil zasilacz na Allegro ale jestem obecnie w Anglii i z tad tez pisze ale E-bay UK moze bedzie mial cos w tym stylu

Co o tym sadzisz?

usunalem stary sterownik

Mam juz program Driver cleaner ale nie uzywalem go dotad i nie chce zrobic niczego zlego :slight_smile:

Domyslam sie ze musze wybrac z listy nVidia tylko ze na liscie sa 3

  1. nVidia

  2. nVidia stereo

  3. nVidia WDM i nie wiem ktory wyczyscic???

maly a nawet duzy problem odinstalowalem sterownik zainstalowalem nowy

A gdy wchodze do internetu strony z gory na dol przesowaja mi sie bardzo dlugo co robic???

Kliknij PPM na Pulpicie, Właściwości, zakładka Ustawienia, wybierz rozdzielczość zalecaną dla Twojego monitora, kliknij na przycisk Zaawansowane, zakładka Monitor, zaznacz “ptaszka” przy: Ukryj tryby, których ten monitor nie może wyświetlić i z rozwijanej listy wybierz najwyższą możliwą częstotliwość odświeżania, Zastosuj i OK.

Niesety nie jest podswietlona ta opcja przy Ukryj Tryb… i nie moge jej potwierdzic :frowning:

Najgorzej jest jesli przewijam strone…

Zainstaluj sterownik ForceWare 66.93 jeszcze raz.

Wygląda mi to na brak zainstalowanego sterownika.

Uruchomiłeś ponownie komputer po instalacji ?