Nieprawidłowy sterownik DirectSound Kod błędu 88780078

Witam!

Po przeinstalowaniu systemu, brak dźwięku! Pojawia się taki komunikat.

Nieprawidłowy sterownik DirectSound. zainstaluj odpowiedni sterownik lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędu 88780078 Płyta główna w kompie jest taka - ECS K7S5A ( DDR/SDR/ATX ) Zdaje się, że to coś z sterownikiem od płyty głównej.

Może ktoś mi to wyjaśnić, i ewentualnie doprowadzić do usunięcia problemu?

Dzięki za ewentualną pomoc - wyjaśnienie!

POZDRAWIAM

Jakie masz kodeki ?

Proponuję najpierw je zmienić.

Odinstaluj wszystkie jakie masz.

Przeczyść komputer np. CCleanerem : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.05.555

/ Cleaner, Rejestr /.

Zainstaluj :

K-Lite Codec Pack Standard : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 0+Standard

lub K-Lite Codec Pack Full : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 3.8.0+Full

Jeżeli po instalacji tych kodeków będą podwójne napisy w filmach to PPM na ikonkę kodeków w tray`u -> Direct VobSub (auto - loading version) ,Misc" zaznacz v ,Hide subtitles" i ,Zastosuj" - OK.

Zarówno do jednych lub drugich dobrze jest dołożyć Real Alternative : http://www.programosy.pl/program,real-alternative.html

a wrazie potrzeby Quick Time Alternative.

Dodatkowo wszystko tak jak napisał @seba86mu.

Pobierz i zainstaluj sterownik do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

P.S. Jeżeli sterownik do karty dźwiękowej, który podałem wyżej nie zadziała, to pobierz i zainstaluj program EVEREST.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informację z pozycji: Multimedia (karta dźwiękowa).

nie mogę słuchać muzyki muzyki :frowning: wyskakuje mi błąd kod 88780078 nieprawidłowy sterownik direct sound wiec jaki mam ten sterownik lub program zainstalowac zeby działała mi muzyka tzn dzwięk??? #-o

halinka_222 , jaką posiadasz płytę główną i kartę dźwiękową ?

Sprawdzisz to programem EVEREST.

Otwórz program, ikona Komputer, ikona Podsumowanie i spisz informacje z dwóch pozycji:

Nazwa płyty głównej

Multimedia (karta dźwiękowa)

nazwa płyty głównej; Shuttle AV18 (1ISA,5PCI,1AGP,1AMR,3DIMM,Audio)

karta dzwiękowa; VIA AC"97 Audio Controller :slight_smile:

Pobierz i zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

EDIT:

Jeżeli nie zadziała powyższy sterownik, to zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej, a następnie ten sterownik do karty dźwiękowej.

i co mam teraz zrobić skoro podałam ci ta nazwe płyty głównej i karte dzwiękową??? :?:

Zainstalować sterowniki z linków, które podałem.

Pojawil mi się ten sam bład. posiadam:

Nazwa płyty głownej: ASRock K7NF2-RAID (5PCI, 1AGP, 3DDR. Audio, LAN)

multimedia

karta dzwiekowa nVIDIA MCP2-S - Audio Codec Interface

karta dzwiekowa nVIDIA MCP2-S - Audio Processing Unit(Dolby Digital)

Co mam zrobic?

pasibzuch , pobierz i zainstaluj sterowniki do płyty głównej. Uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

mi też się to pojawiło:(

moja płyta główna to ASRock 775i65GV (3 PCI, 1 AGI, 1 AMR, 2 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

a karta dźwiękowa to Intel 82801EB ICH5 - AC’97 Audio Controller [A-2/A-3]

czy ktoś mi pomoże???plisss

asssia , najpierw pobierz i zainstaluj sterowniki do chipsetu płyty głównej. Uruchom ponownie komputer.

Następnie pobierz i zainstaluj sterowniki do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Ja również mam ten problem płyta asus A8N-SLI

Witam,

czy ja, jako laik, też mogłabym liczyć na taką szczegółową podpowiedź? Będę baaaardzo zobowiązana. :wink:

Zainstalowałam już Everest, wiem jakie sterowniki potrzebne są do karty dźwiękowej - już zostały podane, ale co z płytą gł? :confused: Nazwa: ASRock K7VM2.

Pozdrawiam.

U.

Ale co z płytą główną? o co chodzi , w czym dokładnie jest problem? Nie masz dźwięku ?

zainstaluj najnowsze sterowniki do płyty głównej

http://www.asrock.com/mb/from.asp?Model … &T=D&ID=72

zainstaluj najnowsze sterowniki do karty dzwiękowej

zainstaluj najnowszą wersję DirectX

zainstaluj najnowszą wersję K-Lite Codec Pack i już dźwięk powinien być sprawdź tylko czy w ikonce głośnik na pasku zadań dźwięk nie jest podawany na wyjście cyfrowe.

Nazwa płyty głównej ASRock P4S61 (3 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 3 DDR DIMM, Audio, Video, LAN)

Karta dźwiękowa SiS 7012 Audio Device

Mam ten sam błąd prosze poradźcie mi co robić ; / instalowałem już nie wiadomo jakie sterowniki i łatwi i nadal ■■■■:| a z tego co widze to do każdej płyty głównej i karty muzycznej potrzebne są inne sterowniki będę wdzięczny jak i na mój problem coś zaradzicie dzięki z góry

AdekZiom , pobierz i zainstaluj ten sterowniki do karty dźwiękowej. Uruchom ponownie komputer.

Na końcu zainstaluj najnowsze biblioteki DirectX 9.0c (Instrukcja instalacji bibliotek DirectX 9.0c).

Directa ściągnąłem bez problemu ale ten sterownik to jakiś lipny ściąga mi sie kawałek i dalej się nie da -.-

Jakbyś mógł podać poprawny link bo ten na prawdę nie działa za dobrze …

Sterownik, do którego link podałem pochodzi ze strony producenta Twojej płyty głównej.

TUTAJ są dwa źródła do pobrania owego sterownika do karty dźwiękowej. W poprzednim poście podałem linka z Europe Server.

Spróbuj pobrać z Global Server. Jeżeli to nie pomoże, to spróbuj inną przeglądarką, albo jakimś programem do pobierania.

Ewentualnie spróbuj pobrać za jakiś czas.