Niemogę zainstalować XP

Wkładam płytkę wszystko dzierga do momentu aż instalator skopiował pliki instalacji na dysk i zawsze w tej chwili jest restart i instalacja odbywa się w ładniejszym trybie graficznym, no tak ale po restarcie pisze Błąd ładownia systemu.No to w PC Formacie pisało żeby zrobic takie coś: że wchodze do konsoli i wpisuję FIXBOOT C: no ale to niedziała. Viste się da zainstalowac. Dziekuję za pomoc.

Sprawdź ustawienia dysku (kontrolera i bootowanie) w biosie.

Usuń wszystkie partycje z dysku lub tylko systemową, załóż i sformatuj i próbuj - rób to wszystko instalatorem z XP.

Usuwałem partycję,formatowałem,próbowałem innych rzeczy i nic. a ten kontroler dysku to co to jest?

Kontroler dysku ATA lub SATA.

Może masz dysk sata i potrzebne stery do kontrolera sata przy instalacji XP - opcja F6.

Poczytaj w google.

Sprawdź wszystko co dysk, ustawienia, podpięcie,zworki i resztę.

Reset biosu,ustaw ponownie i zapisz Save.

Nie wiem czy zauważyliście ale to nie jest odwieczny problem ATA/SATA przez F6 stery wgrać…

To też stary problem tylko mało osób o tym wie, wejdź do BIOS’u w znajdz konfiguracje dysków IDE/SATA

(tam gdzie wyświetli ci nazwę dysku) trzeba zmienić ACCESS MODE z AUTO na LBA na stałe, zapisz ustawienia biosu i restart. Niektóre dyski są źle interpretowane przez biosy i potem instalka windowsa gubi ustawienia geometrii dysku. Jak to zrobisz zainstaluj sobie windowsa jeszcze raz na czysto, powinno się udać.

Daj znać czy zadziałało :slight_smile:

Pozdro 600