Komputer się kompletnie nie włącza - zawiesza się, resetuje

Witam ponownie,

tym razem z jeszcze większym problemem.

Nie tak dawno komputer się tylko zawieszał i ja mogłem go resetować, później to albo się zawieszał i ja go resetowałem, bądź po prostu się wyłączał i odnowa włączał. Następnie podczas włączania się zawieszał się (najczęściej podczas ScanDiscu), wyłączał się sam i włączał odnowa. Było też tak, że się sam wyłączył, a potem się w ogóle żaden obraz na ekranie nie pojawił, więc i ja go zresetowałem - nie pomogło, wyłączyłem go i próbowałem włączać, ale dalej żaden obraz nie wyskakiwał. Zawieszania się były też w różnych momentach, tzn. w oknie, w którym jest pokazywana temperatura komputera, w oknie, w którym mogę wybierać czy chcę włączanie się normalne/awaryjne/itp., w oknie z logiem Windowsa (i tym paskiem co się pod logiem ładuje).

Gdy sie go udało włączyć to gdy próbowałem pisać posta tutaj, to i tak się sam wyłączył.

Teraz jestem na innym komputerze, swojego nie potrafię załączyć i liczę na Was.

W życiu nie miałem takich problemów, dlatego proszę jeszcze bardziej o pomoc.

Poniżej temat z moimi logami, które przeczyściłem:

viewtopic.php?f=16&t=233279&p=1541131

Pozdrawiam, Kita,

może to zabrzmi prozaicznie-ale zasilacz…?

Szczerze?.. Nie mam bladego pojęcia. ;/

Pewnie tego nie idzie za bardzo sprawdzić poza podłączeniem nowego?

…Inne przyczyny też mogą być, prawda? Chyba, że są mało prawdopodobne?

Mogą być ale na sam początek sprawdź zasilacz.Jak przedmówca napisał objawy wskazują na niego .

Ok, czyli pozostało mi jeszcze jedno pytanie: jak to zrobić? :oops:

Mój zasilacz to Megabajt MGB-300ATX, co prawda nie sądzę, aby to było konieczne, ale nie szkodzi mi napisać.

Winowajcą Twoich problemów z komputerem może być badziewny zasilacz, który posiadasz.

Jeżeli masz taką możliwość, to pożycz od kogoś zasilacz jakiejś konkretnej firmy i sprawdź, czy problemy nadal występują.

>> Najgorsze i najlepsze marki zasilaczy <<

Podaj konfigurację sprzętową komputera (płyta główna, procesor, karta graficzna).

Ja osobiście nie stawiałbym na zasilacz, bo jesli przerwie on dostawę mocy to kom się wyłączy ale nie zresetuje i nie włączy ponownie, bo reset nie jest zależny od zasilacza ale od systemu bądź od zacinania w przyciskach restartu czy start. Może przyczyna tkwi w przyciskach restartu(czasem lekko się sam wciśnie-z tym się spotkałem). Ale na moje to jest 20% winy zasilacza. Myślę ze przyczyna tkwic może w biosie lub w systemie. Proponuje format systemu a jak to nie pomoże to gruntowne przebadanie podzespołów(szczególnie dysk-może się głowica zacinać, stąd zawiechy) i na koncu restet biosu, ale to ostateczność.

leszek304 , widocznie mało jeszcze wiesz i mało w życiu widziałeś, co może zdziałać zasilacz badziewnej firmy, np takiej, jak Megabajt.

Wysokie wahania napięć zasilacza, niedobór mocy daje między innymi takie efekty:

ciągłe, niespodziewane restarty komputera, samoistne wyłączanie się komputera, zawieszanie się systemu (czasami w tych samych odstępach czasowych, np. co 10 minut), różnorakie dźwięki cyknięcia dochodzące z wnętrza obudowy podczas zawieszenia systemu, itp, itd.

poczytaj:

Czarna lista zasilaczy

Ok, czyli myślę, że wiem na czym stoję.

Poszukam jakiegoś innego zasilacza, aby to sprawdzić.

Jeśli to wina zasilacza, to muszę stwierdzić, że przetrwał 5,5 roku.

Ktoś jeszcze napisał, abym konfigurację podał:

  • GeForce MX440

  • AMD Athlon 1,8 Ghz

  • Epox EP-8K7A+