Problem po odinstalowaniu Process explorer

Witam,

Zainstalowałem kilka dni temu Process Explorer

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … orer+11.13

Teraz go odinstalowałem i pojawił się problem. Po wciśnięciu kombinacji klawiszy AltCtrlDel nie włacza się Manager zadań windows.

Co sie dzieje?

Pozdrawiam

Wklej to do Notatnika:

Windows Registry Editor Version 5.00


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

"DisableTaskMgr"=dword:00000000


[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Group Policy Objects\LocalUser\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System]

"DisableTaskMgr"=dword:00000000

"**del.DisableTaskMgr"=" "


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\system\]

"DisableTaskMgr"=dword:00000000

I zapisz jako: rejestr.reg i scal.

W dniu 08.05.2008 , o godzinie 20:56 został dopisany post przez enter6

Skorzystaj z tego linka:

http://up.wklej.org/download.php?id=b0b … 1484b6eaa9

Dwa pytania:

  1. czy do notatnika wklejam wszystko to co zostało podane tj. począwszy od słowa “KOD”?

  2. rozumiem, że zapisanie w tym podanym formacie umożliwia podana strona; co oznacza “scal”?

Pzdr

http://up.wklej.org/download.php?id=b0b … 1484b6eaa9

Ten link to plik, który zapisz na Pulpicie, następnie włącz. Pojawi się informacja, czy dodać do rejestru. Kliknij Tak. Zrestartuj komputer.

Dzięki za podpowiedź.

Scalenie zakończyło się powodzeniem ale problemu nie rozwiązało :frowning:

Co jeszcze mogę zrobić?

Pzdr

W takim razie zamieść loga z HijackThis. (Jak zrobić? > viewtopic.php?f=16&t=36654)

Spróbuj użyć jeszcze skrótu: Ctrl+Shift+Esc lub Start > Uruchom i wpisz taskmgr

Albo klikając prawym przyciskiem myszki na Pasek zadań. Z menu wybierz Menedżer zadań.

Ostatecznie (oczywiście jeśli poprzednie sposoby nie działają; oczywiście po każdej próbie restartuj komputer!):

Start > Uruchom > wpisz gpedit.msc

W drzewie: Zasady Komputer Lokalny > Konfiguracja użytkownika > Szablony administracyjne > System > Opcje klawiszy Ctrl + Alt + Del (sprawdź, jak poustawiane są zasady)

A komputer został zrestartowany po scaleniu pliku rejestru?

Tylko, czy darekkkk posiada Windows XP PRO?

Niestety, żadna z podanych komend nie działa tj. nie ma żadnego odzewu poza tym poleceniem z użyciem myszki ale tu pojawia się komunikat, że nie ma takiej ścieżki.

Oczywiście, że po scaleniu był restartowany komputer.

Posiadam XP Home sp3.

Pomęczę sie jeszcze tym wskazanym programem i podam logi jak się nauczę to robić. Poza brakiem managera nic sie w zasadzie nie dzieje; czy uszkodzony jest może rejestr?

Właśnie, dziwna sprawa - próbowałem przwrócić system, w okienkach widać, że są punkty przywracania ale po wykonaniu operacji i restarcie komputera pojawia się komunikat, że przywrócenie sie nie odbyło (próbowałem z kilkoma punktami).

Co sie dzieje? Zostaje tylko format?

Jeśli ma to jakieś znaczenie - kiedyś jakimś tam programikiem (HD Tune bodajże) wypatrzyłem, że dysk ma jeden bad sektor. Czy to ma znaczenia? Choć ten bad sektor był i wczesniej i w niczym nie przeszkadzał; problem się pojawił po odinstalowaniu tego programu.

Proszę o sugestie (łopatologicznie :slight_smile: )

Pozdrawiam

Zgaduję, że miałeś systemowego menadżera zadań zastąpionego process explorerem.

Możesz więc spróbować uruchomić jeszcze raz process explorera i wybrać Options > Restore Task Menager

-może to coś da :roll:

A co do badsektorów, to uruchom system z płytki instalacyjnej, wejdź w konsole odzyskiwania i klepnij: chkdsk /r

A jeżeli to nic nie da, to możesz spróbować przejechać dysk HddRegeneratorem.

No i upewnij się jeszcez, że masz czystego, niezasyfionego kompa.

Ściągnąłem na powrót ten program i tu ciekawostka - nie można włączyć wskazanej przez Ciebie funkcji :kwasny: . Po prostu - klikam i nic :frowning:

Zaczynam się niepokoić co się stało.

Sprawdź, czy plik w ogóle istnieje.

C:/Windows/system32/taskmgr.exe

Wielkie dzięki - problem rozwiązany.

Znalazłem wskazany przez Ciebie plik, kliknąłem w niego i … manager sie uruchomił. Działa też skrót klawiszy.

Dzięki bardzo - przed Tobą właśnie postawiłem piwko.

Pozdrawiam