Tworzenie skrótu-jednoczesne uruchamianie dwóch programów

Chciałbym zrobić skrót na pulpicie taki, że:

  1. uruchamiam z jednej ikony tego skrótu dwie aplikacje np aqq i foobar

  2. mogę nadać kolejność uruchomienia tych aplikacji w następujących dwóch opcjach, tj.

a) jeden program się uruchamia a dopiero później drugi

b) uruchamiają się oba programy jednocześnie

Jak to zrobić? Dzięki za odpowiedź :wink:

kgb.musztarda , a nie lepiej zrobić 2 skróty do programów na pulpicie zaznaczenie 2 ikonek ,a następnie nacisnąć enter? :stuck_out_tongue:

Chodzi o to aby było one pod jedną ikoną a nie pod dwiema bo na takie rozwiązanie to już dawno wpadłem.

Problem to: Jedna ikona=start dwóch aplikacji (no najlepiej z priorytetami która pierwsza, ale nawet dwie naraz mnie zadowolą na początek).

kgb.musztarda ,

Otwieramy notatnik i wpisujemy start “C:\ścieżka dostępu do programu 1”, w drugiej linijce start “C:\ścieżka dostępu do programu 2” i tak dalej. Podając ścieżki dostępu do programów i ich nazwy należy pamiętać o używaniu 8-literowych nazw folderów i plików, tak jak w Dos’ie (np. zamiast Program Files należy napisać Progra~1, a zamiast dowolnyprogram.exe - dowoln~1.exe). Utworzonemu plikowi należy nadać rozszerzenie .bat (podczas zapisywania w polu zapisz jako typ wybrać wszystkie pliki (*.*) i w polu nazwa pliku wpisać downazwa.bat). Dwukrotne kliknięcie na ten plik spowoduje uruchomienie wszystkich zdefiniowanych w nim programów.

Proszę bardzo :slight_smile:

Hmm widzę dwie wady tego działania:

  1. pokazuje się okno wiersza poleceń cmd

  2. muszę klikać 4 razy na ikonie (pierwsze 2 kliknięcia uruchamiają 1 aplikację, drugie kliknięcia tą drugą). Da się coś z tym zrobić?

start cmd.exe /c

start X:\ścieżka_do_pliku1

start X:\ścieżka_do_pliku2

Zapisujesz jako plik *.bat i po problemie :wink:

No 100 razy lepiej. Odnośnie drugiego skrótu to priorytetów nie da się nadać, żeby startował jeden program a po jego załadowaniu później drugi? Rozumiem, że nie da się wyeliminować tego cmd?:> Dzięki za to co jest. Szkoda że nie można dać pomógł.

Da się, jest do tego jakieś narzędzie wiersza poleceń ale nie pamiętam jak się zwie. Możesz bez cmd, dlatego cmd tam umieściłem ponieważ na Vista z wyłączonym UAC czasami często zachodzi potrzeba uruchomienia jakiegoś programu jako admin (polecenie runas…). No i oczywiście innych poleceń :slight_smile:

Dzięki wielkie. Myślę że ta funkcja to prefetch:/ Ale mniejsza o to.

Ps. po usunięciu wiersza z cmd też miga na krótko okno ale tego chyba się nie da pozbyć skoro to się uruchamia z wiersza poleceń. Dzięki.

Ps. Jak można jeszcze ikonę w tym zmienić?:>

Proponuję następujący program Bat To Exe Converter, który z pliku *.bat utworzy plik wykonywalny. Podczas tworzenia można wybrać ikonkę (*.ico).

http://www.computerhope.com/dutil.htm

Dzięki! O to mi chodziło. A uruchamianie jednego programu po drugim sobie daruję bo chyba nie da się ograniczyć tak, żeby drugi czekał aż pierwszy się w całości załaduje. ThX!!

Szukając konwertera BAT do exe znalazłem ten wątek. Może komuś się przyda moja podpowiedź.

Korzystałem kiedyś z programiku “STARTER” bawiąc się “edukacyjnie” sharingem który… cytuję wpis z info programu

…" Program automatycznie uruchamia do czterech programów które możemy zdefiniować. Po wstawieniu sciezek do programow (przy pomocy malych przyciskow “…”) oraz zaznaczenie ktore programy maja sie uruchamiac (checkbox) naciskamy “URUCHOM”. "

Program lezy na serwerze http://laki.dvhk.pl/download/files/pliki.php w katalogu -> Niezbednik/Sharing.

To jest pomysł nr 1. Pomysł nr 2 jest taki że… jeżeli ma to startować po uruchomieniu komputera, to możesz to zdefiniować opóźniony start tych programów,

np w programie Winpatrol (Zakładka opóźniony start) plik 1 startuje po 5 sek a drugi po np.10 s.

Wszyscy szczeże pomagają , a dlaczego ja mam nieodparte podejrzenie że chłopina próbuje dokleic jakiegoś robala do pliku , hm… może to moje zboczenie ale tak z ciekawości

jakie (programy , procesy) chcesz jednocześnie odpalic ??