Brak dzwięku. Błąd 88780078

Witam.

Zrobiłem format systemu, i przez to teraz nie mam dźwięku. Gdy włączam winampa pokazuje się taki komunikat: “Zły sterownik DirectSound. Zainstaluj prawidłowe sterowniki lub wybierz inne urządzenie w konfiguracji. Kod błędy: 88780078”

Reinstal i ponowy format nie pomógł. Sterowników jak by nie było… “Pod Kontrolery dźwięku, wideo i gier” niczego nie ma. Kartę dzwiękową (chyba, bo tak piszę na płycie ze sterami) mam Sound Blaster Pci128. Jeszcze dodam że podczas instalacji windowsa wyskoczył błąd, ktory mowił że nie może byc skopiowany ntdefw.chm więc go zignorowałem.

A zainstalowałeś poprawne sterowniki od karty muzycznej???

Zainstalowałem te co zawsze. Kiedyś wszystko było ok… Nie było żadnych problemów.

Hmmm… Ale dźwięku nie masz tylko w winampie czy w ogóle? Na początek spróbuj tak. Włącz winampa i naciśnij ctrl+p, żeby wejść w ustawienia. Następnie w zakładkę wtyczki => wyjście => direct sound output => Konfiguruj >>i teraz ustaw swoja kartę (w zakładce device).

Nie działa ogólnie. Nie tylko w winampie. Jest tak jak by tych sterowników nie było.

Sprawdź jeszcze tu. Trochę tam tego jest, więc pewnie znajdziesz coś dla siebie :-).