Winamp - problem z odtwarzaniem mp3

Witam,

Moj problem polega na niepoprawnym odtwarzaniem plików mp3 przez Winamp (v 5.23). Odtwarza on pliki, ale jakoś dźwięku jest nie do przyjęcia. Zchowuje się, jakby pliki, które są odtwarzane zostały przyspieszone lub popsute, zmiksowane, źle skompresowane.

Dodam, że na innym programie pliki mp3 działają poprawnie.

Jaka może być przyczyna i ewentualnie rozwiązanie problemu?

Odinstaluj winampa, przeczyść rejestr programem CCleaner, uruchom ponownie komputer i zainstaluj najnowszą wersję winampa.

Niestety nie pomogło

Jakie masz kodeki zainstalowane ??

Kodeki mam takie same wtedy gdy działał porpawnie winamp i wtej chwili. Nic nie było zmieniane.

Zresztą sądzę, że to nie wina kodeków, skoro pliki mp3 są poprawnie odtwarzane na innym programie, np. Windows Media Player.

Dziwne, wszystko było ok, i nagle przestało dobrze działać. Instalowałeś coś, lub grzebałeś w jakichś ustawieniach, co mogło by to spowodować ??

sprobuj skasowac te kodeki co masz teraz i zainstaluj K-Lite Mega Codec Pack 1.03 http://www.k-litecodecpack.com/

dziwna sprawa, ja mam dokładnie to samo od wczoraj, ele mam kilka mp3 na dysku które odtwarzane są poprawnie, pomocy

Czemu proponujesz mu tak stare kodeki ?? Może lepiej jak zainstaluje najnowsze K-Lite Codec Pack

mam taki sam problem… mam kilka tysiecy mp3ek na kompie i wiekszosc z nich nie działa poprawie od 3 dni… nagle poprostu sie popsuły… myslalem ze to wina winampa… ale niektóre inne probramy tez źle dzialaja, chociaz np Windows Media Player odtwarza poprawnie… ponadto wrzucilem na komórke kilka piosenek i na odtwarzacz mp3 - zadna nie dzialala poprawnie tylko jakieś piski i zgrzyty… ktoś ma jakas rade na to ?

a zmieńcie sobie rozszeżenie na wma, wtedy grają. jakby coś pozmieniało pliki wewnątrz

faktycznie u mnie działa ta metoda… ale zmieniać rozszerzenie przy 6 tysiacach utworów… troche lipa… ale mimo ze znalazłas sposób na to to ciekawi mnie dlaczego tak sie wszystkim zrobiło nagle w jednym czasie, bo czytałem na innych forach to tez jakos 3 - 4 dni temu wszystkim sie nagle takie jajca porobiły…

PS. mimo wszystko dzieki za pomoc i tymczasowe rozwiazanie problemu :slight_smile: pozdrawiam i czekam na jakies inne propozycje hehe :slight_smile:

EDIT:

Cały czas pozostaje jednak problem plików wrzuconych na komórke… bo na komórce wma nie dzialaja a rozszerzenia juz po wrzuceniu nie da sie zmienic…

A do zmiany rozszerzen uzyjcie jakiegos programu do zmiany nazw plików zeby bylo szybciej… znajdzcie w googlach jest ich kilka… pozdro

hmm…wirus…coś w tym stylu? tego mam się spodziewać?

tak mi sie wydaje… sprawdzcie sobie antywirem czy czasem nie wykryje wam pliku ctfmon.exe… u mnie to wykryło i bylo przyczyna ze nie mogłem wejść na żaden dysk przez dwukrotne klikniecie… ale usunalem ukryty autorun tego wirusa i problem zniknął ale moze nadal powoduje jakieś zakłucenia w mp3kach…

polecam zmianę rozszeżeń plików z mp3 na wma a następnie konwersję na mp3,

programy do pobrania z internetu,

Sprawdźcie problematyczne pliki za pomocą GSpot.

Czy nie będzie to czasami audio MP3 w kontenerze ASF?

mpmalwareok7.th.jpg

WinFF.

Edit__Presets

utwórz nowy profil, np.:

Preset Name = DemuxMP3

Preset Label = DemuxMP3

Preset Command Line = _ -vn -acodec copy _

Output File Extension = _ mp3 _

Category = Audio

Zapisz - Add/Update | Save

Potem dodaj pliki (Add…); Convert to…, Audio i DemuxMP3; Convert

Oczywiście piszę tu po prostu o wyciągnięciu audio z kontenera ASF (nie ma potrzeby konwersji).

BTW

Problem prawdopodonie powstał za sprawą odmiany trojana Downloader.Zlob.

Tych plików raczej nie odtwarzałbym w WMP - w ich zawartości jest wywołanie niebezpiecznej strony (cmd urlandexit: http://…) - co jest możliwe w kontenerze ASF.

Placio74 mam ten sam problem, sprawdziłem te problematyczne mp3 przez GSpot i rzeczywiście są w kontenerze ASF, pobralem program WinFF zrobilem wszystkop wg. instrukcj, ale nadal nie wyciagnelo mp3 z kontenera ASF (sprawdzilem pozniej GSpot), dla proby skonwertowalem mp3 na wma i wma na mp3 i juz dzialalo… co mam zrobic by winFF wyciagal ten ASF?

screen gdy winFF konwetuje:

beztytuuwi4.jpg

Masz ustawiony zapis do tego samego katalogu, co powoduje nadpisywanie pliku źródłowego.

Ustaw inny katalog docelowy (Output folder).


Albo…

Napisz prosty skrypt:

@echo off 

for %%a in ("*.mp3") do ffmpeg -i %%a -vn -acodec copy %%~na_nowy.mp3

pause

i zapisz jako plik z rozszerzeniem .bat lub .cmd.

Skopiuj skrypt, enkoder FFmpeg oraz wybrane pliki MP3 do jednego katalogu i uruchom skrypt.

Oszz ■■■■ co za glupi bład… ;] teraz juz dziala, wielkie dzieki =D>

ok, to co mam zrobić by pozbyć się tego problemu raz na zawsze?