Instalacja Windows xp

Witam mam problem kupiłem laptopa z testowym oprogramowaniem visty i chciałbym zainstalować xp ale nie czyta mi dysku kolega mi mówi ze bez motronika sie nie obejdzie.

Zna ktoś może jakiś domowy sposób instalacji xp na laptopie z vistą.

Pozdrawiam.

Witam

Aby zainstalować Windows musisz zintegrować sterowniki sata z płytą instalacyjną systemu.

Oczywiście ze znamy problem dotyczy SATA temat ten na forum był i jest bardzo często poruszany Dysk masz na SATA i dlatego nie widzi Ci go instalator Windows XP możesz szukać sterowników do ASTA i integrować je z instalką Windows XP, Możesz też wejść do BIOS i przestawi jedno ustawienie, Tzn musisz odszukać na którejś z zakładek Opcje SATa i zmienić znajdującą się przy niej wartość (ustawienie na IDE zapisać zmiany i to wszystko możesz instalować Windows XP. Napisz jaki laptop posiadasz.

Problem z nierozpoznawaniem dysku przez instalatora WinXP tkwi w ustawieniu BIOS

magia zawarta jest na zakładce MAIN

opcja SATA Mode: domyślne AHCI Mode

należy ustawić na: IDE Mode

zatwierdź wszystko uruchom lapka ponownie jak nigdzie nie znajdziesz opcji Sata zaktualizuj Bios lub poczytaj na gooogle

Gdy nie masz tego na zakładce Main poszukaj po innych zakładkach w różnych wersjach BIOS może być to umiejscowione wśród poleceń (opcji) innej zakładki niekoniecznie MAIN Zerknij np tutaj był już taki temat nieraz viewtopic.php?f=2&t=217813 viewtopic.php?f=19&t=233255

Możesz też zintegrować sterownik SATA z płytą instalacyjną Windows: viewtopic.php?f=13&t=248902&p

Służy do tego program nLite

Mam laptopa Fujitsu computers simens

Napisz dokładny model pozwoli to nam rozeznać się w wersji Bios i dokumentacji technicznej.

Chyba mam Fujitsu Computers Siemens Amilo Pi 2512 Reg Nol53116. Made by Fujitsu Siemens Computers GmbH.Tak pisze na naklejce.

Niewiem to chyba jest pełna nazwa,< to mój pierwszy komputer jestem początkujący>

Pozdrawiam

Na stronie producenta: http://www.fujitsu-siemens.com.pl/suppo … loads.html

nie ma sterowników sata dla windowsa XP, są tylko dla visty

To czyli nie da sie zainstalować xp musze zostać przy viście :frowning:

Niekoniecznie musi tak być przeczytaj co napisałem w swoim pierwszym wpisie i zastosuj się do tego tzn wejdź w Bios naciskając odpowiedni klawisz lub kombinacje klawiszy zaraz przy starcie komputera i sprawdź czy jest w Bios taka opcja.

W dniu 18.06.2008 , o godzinie 8:52 został dopisany post przez dekanet

Google nie gryzie http://66.102.9.104/translate_c?hl=pl&s … 26hs%3DeuW

BIOS: AHCI SATA tryb SATA starszych, native sata, ide tryb sata …

Care e legatura cu Vista?! Opieka e legatura cu Vista?! Tu vrei sa instalezi XP !!

Windows tutoriale instalare XP pe sata Windows tutoriale instalare XP pe sata