Dwa firefoxy na komputerze

witam,

w jaki sposób doinstalować firefoxa 3, który wyjdzie jutro aby nie utracić instalacji firefoxa 2.0.0.14?

chodzi o to abym mógł korzystać z jednej i drugiej przeglądarki 8)

wyjdzie dzis nie jutro!!zmien lokazlizacje instalacji!poprostu w innym folderze!

klonmarcin , a po co Ci jedna i druga? :x FF 3.0 jest o wiele lepszy od 2…

A co do tematu zainstaluj w innym folderze niż 2 ale i tak moga wystąpić problemy z domyślną przeglądarką…

To nic nie da, bo wszystkie dane są zapisywane w C:\Documents and Settings\ twoja_nazwa \Dane Aplikacji\firefox gdzie korzysta jedna i druga przeglądarka.

kamilslarz , o ile mi wiadomo to polska wersja będzie udostępiona o godzinie 19:00 dzisiejszego dnia…

A więc skąd oni to mają już? :x

to nie jest jeszcze FINAL !!

Ja też nie wierze, że to już finalna wersja, na pewno jakiś rc (na pewno moim zdaniem rc3) i tylko zmienili nazwę pliku i robią ludzi w konia. Niby skąd by już mieli :expressionless: Jakby ci od firefox chcieli udostępnić już, to by dali na swojej stronie głównej, i na pewno dobreprogramy.pl zamieściło stosowny news

I co z tego, że jest język polski ?? W rc3 też jest już wszystko po polsku.

Zresztą, kliknij przycisk “informacje o wydaniu” w zakładce “pomoc” i poślij nam link, do strony którą wczyta

kamilslarz , może i jest język polski, ale to raczej któraś z wersji RC, bo wersja Finalna po polsku wychodzi dzisiaj o godzinie 19:00!!

Dokładnie, przecież rc3 jest cała po polsku, dokładnie wszystko. Na moje oko to będzie rc3

I tak robić ludzi w konia. Ta strona powinni zlikwidować, bo wprowadza ludzi w błąd

jest to RC3

strona IDG.PL tez juz podala niby final a to jest oczywiscie RC3

Te wasze posty nic do tematu nie wnoszą. Nic nie pomogliście klonmarcin.

klonmarcin , oczywiście można tak zrobić, ale oba Fx muszą korzystać z oddzielnych profili. Robi się tak:

a) pobiera się plik instalacyjny i instaluje Fx (ale w innym folderze). Nie uruchamiaj go!

b) klika się PPM na skrót od nowego Fx i Właściwości. Tam dopisz do pola Element Docelowy [spacja] i -p. Klikasz OK.

c) uruchamiasz nowego Fx. Powinno pojawić ci się okienko “Wybierz profil użytkownika”. Klikasz “Utwórz nowy profil”, wpisujesz dowolną nazwę i OK. Nie uruchamiaj Fx, tylko kliknij Zakończ.

d) do poprzedniego skrótu dodajesz jeszcze jedną spację + nazwa utworzonego profilu, np.

C:\Program Files\Mozilla Firefox 3.0\firefox.exe -p profil2

e) zapisujesz zmiany i możesz już uruchamiać tym sposobem Fx3.

Ten sposób działał w przypadku równoległych Fx 2 i Fx 1.5.

A tak nawiasem mówiąc, to możesz bez obaw przejść na Fx3. Ja już trochę siedzę na RC3 (aktualizacja od Fx 2) i chodzi swietnie :slight_smile:

EDIT: W ostateczności można także użyć wersji Portable, też będzie działać, tylko najlepiej jeżeli nie będziesz jej aktualizował (straciłem przez to ustawienia) :slight_smile:

To nie jest Final : Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; pl; rv:1.9) Gecko/2008052906 Firefox/3.0 ??

XMan , mi to samo pisze, a mam firefox 3 rc3

Poczytaj i zrób i podaj wynik => viewtopic.php?f=6&t=250748&start=15#p1656526 !!

załóżmy, że chcę zaktualizować firefoxa 2.0.0.14 do wersji 3 czy zachowane zostaną ustawienia. ulubione, zakładki, rozszerzenia itd.??

Powinny zostać zachowane, ale niektóre dodatki mogą nie działać, bo nie będą kompatybilne z najnowszą wersją

nie wszystkie wtyczki chodza pod 3 dlatego jest ryzyko ze cos sie straci

Najlepiej zrobić sobie kopie zakładek. Skopiuj plik bookmarks z x:\Documents and Settings\nazwa użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\jakiś ciąg znaków