Problem z otwieraniem stron w mozilli

teraz mam mozille 3 ale ten sam problem miałem ze starszą wersją mianowicie kiedy klikam na link lub zakładkę pojawia się pusty ekran i na dole jest ‘‘zakończono’’ po kilku kliknięciach na link strona się otwiera. problem pojawia się jak komp chodzi kilka godzin z rzędu a jak go wyłączę i po chwili włączę to problem znika ale nie będę kompa co 3-4 godz. wyłączał :x co mogę z tym zrobić (może i podobny temat był ale wyszukiwarka pokazała mi ponad 1000 tematów a mam problemy z otwieraniem linków jak już wspomniałem)

Usmiejesz sie ale mialem podobny problem, juz mi sie wydawalo , ze moj dostawca internetu mnie ogranicza, rozne cuda wyczynilaem, zmiana dns, zmiana ilosci polaczen i nic czyli kupa, roznych manewrow i kombinacji probowalem a wszystko zaczelo sie po instalaccji SP3, no czysta zywa desperacja, lacze 20Mbitowe i takie jaja. No i w koncu sie zdecydowalem, reinstalka windy, bo wszystkie mozliwosci zawiodly i problemn zniknal. Wiem, powiesz, ze to prozaiczne wyjscie ale juz bylem tak zdesper4owany i okaszalo sie, ze pomoglo a jak przyczyna?.. ni mam zielonego pojecia, ale pomoglo:)

spróbuje jak tylko cd z xp odkopie bo zaginęło w akcji (za dużo płyt mam) też mnie to zastanawiało łącze 8mbajtowe (nie nie bitowe) i takie szopki albo zrobię reinstalke jak swojego kompa za jakieś 2 tyg dostane to na pożegnanie tak co by moja siora i starsza nie narzekały :lol:

Dzięki darkojad

Jak uz bedziesz mial mozliwosci manewru, to napisz czy pomoglo, bo jestem bardzo ciekawy… Ja w dalszym ciagu szukam przyczyny na grupach, ale same takie enigmatyczne odpowiedzi:)

oko dam znać jeśli znajdę jakieś rozwiązanie lub jeśli reinstalka pomoże :evilbat:

W dniu 24.06.2008 , o godzinie 8:21 został dopisany post przez the.witcher

hmmmm zauważyłem że u mnie problem występuje tylko w przypadku zalogowania więcej niż 1 użytkownika (mam 3) jeśli tylko 1 osoba jest zalogowana mozilla chodzi bez zarzutu :expressionless:

W dniu 29.06.2008 , o godzinie 19:08 został dopisany post przez the.witcher

znalazłem rozwiązanie

wyczyściłem rejestr programem winxp manager i zrobiłem tymże programem optymalizacje neta i działa dobrze od kilku dni

Rada na przyszłość. W przypadku wystąpienia problemów z Firefoksem zaczynamy od dokładnego wykonania Standardowej Diagnostyki.

robiłem to i po reinstalce nadal ta sama bajka

Czyli rozumiem, że na nowym, czystym profilu bez dodatków (punkt 6) było to samo?

tak dokładnie ten sam problem nawet jak zainstalowałem wersje 3,0 bo miałem starszą to było bez zmian

Czy testowałeś inne przeglądarki?

nie używam tylko mozilli a ie w ogóle nie tykam bo mnie denerwuje wolny jak ślimak

Powinieneś sprawdzić, czy to samo dzieje się na innych przeglądarkach. Pozwoli to potwierdzić lub zaprzeczyć, że wina leży w Firefoksie lub poza nim.

o ile dobrze pamiętam raz włączyłem ie i działał normalnie ale porażająco wolno

Sprawdziłbym dokładnie system antywirusowo i antyspyware.

avast pro i spybot sd będzie ok?

Jak chcesz sprawdzać to online: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

Potem Spybot S&D

Wystarczy darmowy avast! Home. Koniecznie wykonaj skanowanie podczas rozruchu, wtedy wykrywa najwięcej. Zaproponuje to podczas instalacji. Potem przejedź Spybotem (oczywiście wcześniej zaktualizuj). Na koniec dla pewności Kaspersky Online Scanner (przez przeglądarkę IE, bo wymaga ActiveX).

avasta pro już mam intalniętego i jak robiłem skan przy starcie to nic nie wykrył zobaczymy spybota czy coś znajdzie

W dniu 30.06.2008 , o godzinie 19:42 został dopisany post przez the.witcher

ehh nie mogę ie odpalić #-o

W dniu 30.06.2008 , o godzinie 23:38 został dopisany post przez the.witcher

ta kasper oczywiście coś znalazł jakiś vbs virus w pliku systemowym kiedyś o tym napisałem niestety pliku do kwarantanny nie mogę przenieść bo wtedy komp mi co chwila resetuje

Mamy przyczynę: zawirusowany system. Udaj się do działu Bezpieczeństwo i logi HijackThis , tam powinni pomóc.

ale ten problem już naprawiałem i combo fixem i hijack this i to coś (niby wirus) siedzi mi w kompie od x czasu a problem z mozillą miałem od niedawna więc to nie to (tak sądzę bo w innym przypadku problem zaczął by się wcześniej) ostatnio dawałem log z hjt i był czysty