Podwójne napisy w playerach

Od jakiegoś czasu w playerach Vplayer, SubEdit, Xvid pokazują mi sie podwójne napisy. Jedne z wiekszą czcinką drugie z troche mniejszą nieco niżej. Strasznie mnie to irytuje ma ktoś jakiś pomysł jak to naprawic?

Z góry dzięki

Prawdopodobnie masz ffdshow? ;>.Jeśli tak to podczas jego instalacji nie odznaczyłeś opcji dodawania napisów.

Albo odinstaluj i zainstaluj bez tej opcji, albo po prostu nie wczytuj napisów przy odpalaniu filmu :slight_smile:

dzieję się tak gdy film i napisy posiadają tę samą nazwę. musisz w opcjach wyłączyć wyświetlanie napisów. wtedy zostaną tylko jedne:)

możlwe jest, że za jedne odpowiada vobsub (zielona strzałka w trayu), a za drugie ffdshow. Możesz wyłaczyć jedno z tych, obojetnie które.

Możlwie jest też, że player dodaje własne napisy, wtedy musisz je wyłączyć z poziomu programu którego używasz.

zgadzam się z invaderem 4 .Miałem podobnie w Subedicie.Dałem prawym przyciskiem na vobsub (zielona strzałka w trayu) i zaznacz opcję " Hide Subtitles",albo coś podobnego do tego.To będzie przy górnej części rozwiniętego menu.I miałem już normalne jedne napisy wczytane przez Subedita.

panowie i panie…

jeszcze jedna kwestia:

automatyczne odtwarzanie napisów jeśli napisy są jedynym plikiem textowym w folderze

to jest również strasznie irytujące