Nie uruchamia się system w laptopie

proszę o pomoc

po uruchomieniu laptopa pojawia się biały ekran na nim trzy paski ciemniejsze na których są następujące napisy ( przetłumaczone z angielskiego tak to mniej więcej brzmi );

  1. nieważne hasło

prasa wejdź do (retry)ponowić

następny

2.ten system komputerowy jest ochroniony przez system poświadczenia hasła. Nie możesz uzyskać

dostęp do danych na temat tego komputera bez poprawnego hasła.

i ostatni

3.proszę wprowadź system albo hasło administratora i naciśnij wejść

i nie wiem co dalej robić nie działają żadne przyciski klawiatury , a po chwili laptop sam się wyłącza :?: :o

Można spróbować zresetować hasło.

Ściągnij płytkę Hirens-a na niej jest fajny programik do resetowania hasła.

Czy możesz podać oryginalną, angielską wersję tych komunikatów ?

ok już podaję tylko sorrki jeżeli będzie długo trwało

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 13:15 został dopisany post przez Ado

pierwszy po wciśnięciu ENTER

invalid password

Press ENTER to retry

Podaj jeszcze jakiej marki jest ten laptop ?

drugi

This computer system ( tutaj nr ) , is protected by a password authentication system. You cannot access the data on this computer without the correct password.

DELL

a ostatnie to

Please type in the system or administrator password and press ENTER

Przeczytaj - http://support.dell.com/support/edocs/s … curity.htm

http://www.techspot.com/vb/all/windows/ … ystem.html

nic się nie otwiera F 8 do awaryjnego nie działa [-X

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 13:32 został dopisany post przez Ado

dzięki rokko już mam pomógł twój post jesteś wielki =D> :slight_smile:

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 13:38 został dopisany post przez Ado

to mam jeszcze jedną prośbę

jak obejść hasło administratora albo jak je odzyskać sam je kiedyś założyłem a teraz nie pamiętam nie pamiętam czy przy logowani mam wpisać administrator czy też jakoś inaczej bo nie pamiętam , a teraz nawet nie mogę na innym koncie zainstalować żadnego programu bo potrzebne są uprawnienia admina a ja jestem w kropce ratujcie #-o

Spróbuj: http://www.poradykomputerowe.pl/bezpiec … s-630.html

Wspomniałem wcześniej, że jest możliwość zresetowania hasła admina. Ściągnij obraz ISO płytki HirensBootCD, wypal, następnie uruchom z niej kompa. Jest tam kilka programów do resetowania hasła.

Co do wyszukiwania/łamania haseł to też jest odpowiednia płytka do tego ale jeżeli ustawiono złożone hasło to daj sobie spokój z tym.

dzięki na razie będę próbował , a masz już przykład że wysoko nie stoję w tej wiedzy więc jak by co to się odezwę i jeszcze raz dzięki

a teraz już wiem z tym poprzednim hasłem to sam namieszałem w biosie bo tam próbowałem rozwiązać ten aktualny problem z hasłem admina

teraz wiem że nie tędy droga

=D>

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 14:13 został dopisany post przez Ado

Jeszcze jedno gdzie najszybciej znaleźć obraz ISO płytki HirensBootCD???

http://www.9down.com/Hiren-s-BootCD-9-5-23765/

http://www.fixdown.com/english/System/2619_download.htm

super już haratam

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 16:08 został dopisany post przez Ado

a mógłbyś mi jeszcze opisać jak mam robić gdy go uruchomię z cd bo tam dla mnie to czarna magia #-o ![-o<

ściągnąć to go ściągnąłem [-X i nawet uruchomiłem ale dalej to się boję bez pomocy

  1. z menu wybierasz 9. Next ,

  2. opcja nr 4. password & registry tool ,

  3. opcja nr 1. Active password changer -> Enter,

  4. czekasz aż załaduje się program, a następnie wciskasz " 2" i potwierdzasz ENTERem

  5. po chwili ukażą się dostępne pliki SAM, jeżeli masz jeden system to będzie tylko jeden wpis, czyli wybierasz numer " 0" -> Enter

  6. wybierasz nazwę konta, dla którego chcesz zresetować hasło, dla admina to będzie " 0" -> potwierdzasz Enterem

u mnie nie ma w menu aż tylu pozycji jak wystartuję system z płyty jest zupełnie co innego nie wiem dla czego

  1. Clear (blank) user password

2.Edit (set new) user password (careful with this on XP or Vista)

3.Promote user (make user an administrator)

4.Unlock and enable user account [probably locked now]

q.Quit editing …

nie zdążyłem napisać bo mi się tamten laptop zamknął , u mnie tak wychodzi po odpaleniu z cd ,oczywiście przed wczytują się różne tam parametry ja wybieram 1 ale to nic nie daje musiałbym mieć pomoc krok po kroku

Przewodnik - http://www.password-changer.com/downloads/Pwd_chng.pdf

może ja źle wypalam to cd już sam nie wiem na pewno coś jest nie tak jak ktoś wie to czekam i to krok po kroku sam tego nie rozgryzę :expressionless:

Uruchamiasz kompa z tej płytki i … napisz kolejno co i jak robisz, to wtedy coś będe mógł podpowiedzieć.

postaram się ;

płytka w napędzie uruchamiam laptopa i w pewnym momencie wciskam F12 u mnie to jest wejście w menu

uruchom z HHD

uruchom z CD…

uruchom BIOS

i jakaś tam diagnostyka

ja uruchamiam z drugiej czyli z CD

następnie się wczytuje jest czarny ekran i pełno danych :o w sumie wcześniej coś pisze ale po angielski i jest tego sporo (nie bardzo kumam co i ja )

potem napis boot i wtedy jest dużo tych danych co pisałem wcześniej

i pytanie co chcesz boot ( mam dwie partycje i wskazuje 1 tam mam system ,więc zatwierdzam ENTER)

potem jakieś dane i menu

  1. Clear (blank) user password

2.Edit (set new) user password (careful with this on XP or Vista)

3.Promote user (make user an administrator)

4.Unlock and enable user account [probably locked now]

q.Quit editing …

wybieram 1i wtedy wyskakuje grupa użytkowników ( w tym administrator aż 3 razy , )

i tam właśnie nie wiem o co chodzi bo są też jakiś dane ale sugestia zadania do wykonania jest q to ostatnie i już normalnie nie mogę z tego wyjść jak chcę uruchomić system od nowa nie z płytki to wciskam power inaczej nie mogę (albo raczej nie wiem co zrobić )

ten opis jest może nie super dokładny bo z pamięci i robię go na innym kompie jak możesz pomóc to proszę

i jeszcze jedno może błąd tkwi w wykonaniu przeze mnie tej płytki może tam coś źle robię , muszę się przyznać bootowane cd nie miałem jeszcze do czynienia nie jestem takim supermen w te klocki więc jak masz jakieś podpowiedzi typu ,jak chłop krowie na rowie ,czy dla zielonych to wal bo może diabeł tkwi w szczegółach jak to czasami bywa :oops: :roll:

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 14:00 został dopisany post przez Ado

i jeszcze jedno wszystko z cd (ściganie ,wypalanie na innym kompie ) a na tamtym tylko uruchamianie z cd bo nawet tam nie mam netu bo nie mam uprawnień admina…i nie mogę zainstalować żadnego innego nowego programu , a może wiecie jak instalować programy z konta bez uprawnień czy tak się da ??? :sciana: głupi co :hmmm:

z góry dzięki za pomoc

Startujemy kompa z płytki tak jak wyżej opisałem, a następnie…

-----------------OPTIONS-----------------

1 Choose Logical Drive

2 Search for MS SAM Database(s) on all hard disks and logical drives

3 Exit


Jeżeli wiesz na, którym dysku/partycji znajduje się system to wybierasz opcję “1”.

Opcja “2” przeszuka wszystkie dyski/partycje, wynikiem działania będzie lista odnalezionych plików SAM.

OK, znamy położenie naszego systemu więc wybieramy pierwszą opcję.

Na kolejnym ekranie będzie wyświetlona lista aktualnie dostępnych partycji, przykład:

------------Logical drive list------------


No| HDD| Partition| Type| Disk Label| Size (Mb)|


0 | (0) | (0) | NTFS | SYSTEM | 18432

1 | (0) | (1) | NTFS | DOKUMENTY | 94759

Wybieramy numer partycji na której znajduje się nasz system, czyli w tym wypadku będzie to “0” i zatwierdzamy enterem. Program przeszuka wybraną partycję pod kątem obecności pliku SAM, gdy znajdzie odpowiedni plik wyświetli informację, przykład:


No |MS SAM Database Path


0 | WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\sam

Aby kontynuować wciskamy Enter.

Pojawi się okno, gdzie będzie można wskazać użytkownika, któremu chcemy zresetować hasło.

Przykładowy wpis:

No | RID| User| Name Description|

0 | 0000001f4 | Administrator | Built+in account for administering the comp

W kolejnym oknie zatwierdzamy domyślne ustawienia resetowania konta poprzez wciśnięcie klawisza “Y”. Po chwili powinien pojawic się komunikat Users attributes has been succesfully changed…

Aby zakończyć działanie programu wciskamy spację i restartujemy komputer. Dla pewności naleźy wyjść z programu (4x wcisnąć escape).


Procedura tworzenia nowego hasła.

Start -> Uruchom -> lusrmgr.msc

Użytkownicy -> zaznaczamy konto Administrator -> PPM i z menu kontekstowego wybieramy ustaw hasło

W dniu 16.07.2008 , o godzinie 22:37 został dopisany post przez rokko

Co do reszty pytań,

W dzisiejszych czasach, o ile nagrywarki na obu kompach są podobne tzn. obsługują podobne technologie odczytu/zapisu, to tak naprawdę nie ma znaczenia na jakim komputerze było wypalane CD i jaką metodą. Poza tym CD uruchomiłeś więc tutaj wszystko gra.

http://ask-leo.com/how_do_i_install_pro … puter.html