Comodo. Nie mogę pobrać żadnego pliku exe Firefoksem

Gdy miałem Zone Alarm, moglem Firefoksem pobierać pliki exe bez problemu. Zainstalowałem Comodo i nie mogę pobrać żadnego pliku exe Firefoksem i zapisać go (zdaje się) nigdzie. Pod koniec pobierania wyskakuje okienko, a plik (np. instalka z dobreprogramy.pl) jest do kitu. Daje radę ściągać przez SeaMonkey, ale dla mnie to nie wygodne, bo na codzień używam Firefoksa. Inne pliki niż exe pobieram bez problemu Firefoksem. Podejrzewam, że musi to mieć związek z Comodo, które tak dobrze zabezpieczyło mnie (aż za dobrze)… Comodo mam od niedawna, nie wiem, morze coś przeoczyłem…, ale wątpię. Zmiana ostawień firewalla na niższe nic nie dała. Jak to zrobić, żeby było dobrze?

Oto co wyskakuje za każdym razem, jak ściągam plik exe Firefoksem:

"Plik C:\Documents and Settings\XXX\Pulpit\COŚTAM.exe nie może zostać zapisany, ponieważ nie można zmienić zawartości tego katalogu.

Należy zmienić właściwości katalogu, a następnie spróbować ponownie lub wybrać inny katalog docelowy."

Problem dość uciążliwy. Nie mam pojęcia jak to naprawić. Pomocy…

Też tak miałem z nortonem. Wystarczy w zaporze (firewall) odblokować firefox.exe.

No właśnie to kwestia ustawień Comodo.Jeżeli masz z tym problem zobacz ustawienia na tej stronie

http://www.comodo.boo.pl/forum/

Comodo jest, podobno, niezły, ale ja też miałem z nim problemy na maszynie wirtualnej -

po restarcie systemu, wszelka komunikacja sieciowa była niemożliwa i nie było leszcza!

Wyrwałem chwasta!

Czy próbowałeś zapisać plik do innej lokalizacji? Jeśli dzieje się to tylko z plikami zapisywanymi na pulpicie to możliwe, że moduł Defence nie pozwala na modyfikacje folderu. Choć standardowo chyba nie powinień on się tam znaleść.

Sprawdź: Defence+ -> My Protected Files.

Może dlatego nie można skopiować plików .exe.

Winę być może ponosi moduł Defense+.

Dodaj proces firefox.exe do wyjątków.

Uruchom Firefoksa i…

Defense+ -> My own safe files -> Add -> Browse Running processes -> wybierasz proces firefox.exe

Zrobiłem tak i dalej to samo.

Jak już pisałem, nie mogę zapisać NIGDZIE. Ale doszedłem już co to jest. Tak jak pisze hashimoto - Defence+ -> My Protected Files -> Groups i osunąłem z listy Executables *.exe Są tam jeszcze inne executables:

*.dll, *.sys, *.ocx, *.bat, *.pif, *.scr, *.cpl. Sys to pewnie dobrze mieć zablokowane. :slight_smile:

Temat chyba do zamknięcia. Thx for all :slight_smile:

Troche dziwne ponieważ ja mam standardowo pliki o rozszerzeniu .exe w module Defence+ - My Protected Files i nie mam żadnych problemów ze ściąganiem plików.

Pozdrawiam.

  1. Dodaj Firefoxa do Trusted Aplication

  2. Sprawdź w logach Comodo jaki komunikat pojawia się przy próbie zapisu (jeżeli pojawia się info że zablokowano to dobrze - możesz to odblokować :slight_smile: )

Ustawienie uprawnień Trusted dla przeglądarki w Module Defense to podstawowy błąd jaki robi spora ilość użytkowników Comodo,a już ustanowienie uprawnien Trusted w module Firewalla to oznaka braku jakiegokolwiek przygotowania do korzystania z dobrodziejstw firewalla.

Na ten przyklad w firewallu Online Armor,nie dość że przeglądarka nie posiada uprawnień Trusted to firewal ten posiada tryb

Safe,czyli ograniczone uprawnienia dla przeglądarek (moduł HIPS).

W sekcji firewall,jeśli się przypatrzymy jak wygląda stan portów dopuszczonych do obsługi przeglądarek to widać ,że Online Armor ustawia w standarcie ruch wyjściowy tylko dla portów HTTP i DNS i to wszystko .

Kiedy zajrzałem na stronę angrid…,zobaczyłem ,że dla przeglądarki Firefox proponuje się tam w firewallu tryb Trusted co jest równoznaczne z opcją “wyłącz firewall”.

Wracając do tematu ,Twój problem prawdopodobnie wynika ze zbyt wysoko ustawionego trybu czułości w Image Execution Control Setting,który można spokojnie dać na Disable .

---------------------------------------------------------------------2-----------------------------------------------------------------

@Hashimoto,niestety jest tak jak napisałem w temacie o Firefoksie,zobacz na stronie Angrida w podrozdziale ,

pt:Zezwalanie na dostęp do internetu(na dole )

Wydaje mi się ,że powinno być to skorygowane natychmiast tak by czytający nie mial żadnych wątpliwości ,że

dopuszczając przegladarkę do internetu należy zastosować Tryb: Web Browser

Na stronie z opisem angrid mamy raczej przetłumaczoną wersje pomocy HTML z Comodo (Miscellaneous -> Help) i jest tam też pokazany przykład ustawienia zaufanej aplikacji (Opera.exe). Co nie zmienia faktu, że tak jak wspomniałeś lepiej mieć ustawione np. ręcznie TCP/(UDP) Out 80, 8080, 53, 443.