Mniej miejsca na dysku, niż być powinno

Witam,

Mój problem polega na tym, że po zaznaczeniu wszystkich folderów na partycji C (ukrytych również)i daniu ‘właściwości’ pokazuje, że razem mają 3,8 GB.

A po kliknięciu na właściwości partycji przez “mój komputer” pokazuje, że użytych jest 7,8 GB.

Nie rozumiem, co może mi zajmować 5 gb?

CCleaner nie pomógł,

Proszę o pomoc,

mm

Pewnie przywracanie systemu i plik wymiany.Odznacz jeszcze w opcjach folderów:Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.

“wszystkich folderów na partycji C (ukrytych również)”

Już to zrobiłem… i razem z tym jest 3,8 GB, a pokazuje 7,8 GB, że jest zajęte.

Wyłącz przywracanie systemu i wtedy zobacz (dla XP: http://support.microsoft.com/kb/310405/pl).

Zwolniło się jedynie 1 GB.

W menu start->uruchom->wpisz chkdsk c: /F

Skasuj punkty przywracania systemu.

Na pewno masz włączoną opcję pokazywania ukrytych plików systemowych (to inna opcja niż zwykłe pliki ukryte).

Włączyłem “pokaż ukryte pliki i foldery” oraz “wyświetl zawartość plików systemowych”

i gdzie znajdę te punkty przywracania systemu?

System Volume Information

Nie mam takiego folderu, może dlatego, że wcześniej wyłączyłem przywracanie. Wtedy się 1 GB zwolniło.

Potrzebuje mieć jeszcze tylko 600 mb zwolnione, reszta niech tam dalej siedzi. Co mogę wywalić na siłę?

miszmasz , zainstaluj program Odkurzacz, jeśli nigdy wcześniej nie usuwałeś niepotrzebnych plików, to myślę, że zwolnisz tyle, ile podałeś :slight_smile:

Użyłem programu CCleaner, więc wątpię żeby tyle mi usunął Odkurzacz… za chwilę sprawdzę.

@edit.

Zwolniło aż 4 mb.

miszmasz , więc pousuwaj pliki pozostałe po zdeinstalowanych programach, odinstaluj programy których nie używasz… lub też w opcjach folderów usuń zaznaczenie przy “Pokaż ukryte pliki i foldery”, wejdź do folderu C:/Windows i pousuwaj foldery zaczynające się od $ (są to kopie poprawek do systemu)

Możesz jeszcze zmniejszyć ilość miejsca zajmowanego przez kosz klikając na niego prawym przyciskiem i wybierając z menu “Właściwości”. Za dużo w ten sposób raczej nie uzyskasz, ale warto spróbować :slight_smile: .

O to chodzi właśnie, że nie mam żadnych niepotrzebnych… windows + te najważniejsze zajmują mi 3,5 GB, a piszę mi że zajęte jest 6,5 GB…

Chociaż 400 mb jeszcze, eh.

miszmasz , a zrobiłeś to, co Ci proponowałam w poprzednim poście?? Zrób też to, o czym pisał Morphdreamer.

Użyłem wszystkich sposób podanych w tym temacie i zwolniło się jedynie 1 GB poprzez wyłączenie przywracania systemu.

Czy w głównym oknie (C:) widzisz pliki: Recycle, pagefile?

System Volume Information jak to nie masz tego folderu?On jest nawet jak masz wyłączone przywracanie sytemu.

System Volume Information jak to nie masz tego folderu?On jest nawet jak masz wyłączone przywracanie sytemu.W takim razie nie odznaczyłeś opcji Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.