Nie bootuje z cd

Jak w temacie - po “zabawie” dziecka musiałem przeinstalować system w laptopie. Proces ruszył,ale po chwili… katastrofa. Komputer przestał reagować na obecność płyty - wyświetla się tylko komunikat:

Nie można uruchomić systemu Windows,ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony: \system32\hal.dll

Zainstaluj ponownie kopię tego pliku.

Najgorsze,że W OGÓLE nie bootuje z płyty! W kółko ten sam komunikat i restart kompa.

Oczywiście w biosie jest ustawione cd jako pierwsze.

I ciekawostki:

1.płyta jest ok,bo już raz z niej instalowałem

2.nie rusza nawet instalacja Linuxa

3.wyłączałem laptopka, wyciągałem na kilka minut baterie,żeby dać mu odpocząć… nic.

BARDZO PROSZĘ O POMOC co z tym fantem zrobić

Nie chce mi się wierzyć, że komp nie może startować z płytki CD.

Wywołanie boot menu poprzez “F12” i wybranie napędu CD również nie działa ??

http://pcsupport.about.com/od/fixthepro … haldll.htm

viewtopic.php?f=13&t=252183&p=1667463&hilit=hall.dll#p1667463

viewtopic.php?f=2&t=51472&p=382620&hilit=+hall+dll#p382620

Spróbuj więc zainstalować Windowsa z pendrive’a.

No właśnie nie działa :expressionless: CD ROM chodzi (słychać,że pracuje,kontrolka świeci) i nic. Przez F12 również klapa. Wyłączyłem w BIOSIE wszelkie bootowanie poza CD - nic… Pendrive - nic…

Pożyczyłem windę 98 na próbę - to samo.

Teraz wyskoczyła mała zmiana -po wrzuceniu płytki wyskakuje “SYSTEM NOT FOUND” A płyta jest na 100% w porządku,na innym kompie bootuje.

Nie mam więcej koncepcji co z tym zrobić :cry:

A co ze zresetowaniem biosu ?? Próbowałeś ??

Chodzi Ci o Load Setup Defaults? TAK,nic nie daje,podobnie jak załadowanie wartości z CMOS`a Nawet odłączyłem na moment kość biosu, nic.

Biosa mam v1.3216

VGA BIOS Version: Napa 1313

Właśnie wrzuciłem płytkę do cd romu zewnętrznego - nadal nie bootuje. Komunikat: OPERATING SYSTEM NOT FOUND ![-o<

W końcu udało się. Problem tkwił w systemie plików. W podobnych przypadkach,gdy ktoś znajdzie się w podobnej sytuacji polecam UBCD i program Ranish lub inny tego typu. Teraz normalnie bootuje z tejże płyty co wcześniej nie chciał.

Pozdrawiam. :smiley: