Program Word nie może zapisać pliku z powodu braku praw dost

Witam

JAk chce zapisać plik worda na dysku pojawia mi się taki problem “Program Word nie może zapisać pliku z powodu braku praw dostępu do pliku” no a potem kasuje plik ?? czym to może byc spowodowane ??MIejsce na dysku oczywiscie jest nie moge zapisywać na każedej partycji

Zobaczy, czy folder, w którym chcesz zapisać plik ma zaznaczoną opcję “Tylko do osczytu”; jeśli tak jest, odznacz… :slight_smile:

wojownik82 , tak się dzieje przy zapisie pliku w każdej lokalizacji, czy tylko w danym folderze??

W każdej niestety z tym że nie za każdym razem, czasami uda się zapisać ale nastepnym razem pojawi się ten komunikat i skasuje plik

A z poziomu Eksploratora Windows masz dostęp do plików??

tzn ? mam dostep normalnie do wszystkich plików - ale w momencie zapisywania pojawia sie że nie mam praw dostepu i kasuje się plik.

wyłaczyłem Kasperskiego i comondo - odłaczyłem kompa od sieci i teraz wydaje się być dobrze ale to jeszcze za szybko żeby być pewnym że to może mieć związek (bo jak wspomniałem nie dzieje się tak zawsze) Czy to może mieć związek. wczesniej używałem nortona -

jak podłączyłem znowu do sieci (właczyłem też kasperskiego) bład pojawił się znowu “Program Word nie może zapisać pliku z powodu braku praw dostępu do pliku” po kliknieciu sprobuj ponownie jest info że ~wrl1655.tmp nie moze uzyskać dostepu do poł sieciowego , mam zapisać na innym dysku albo sformatować bo jest uszkodzony :confused:

dodatkowe info. problem pojawia się także w openofisie ale tu jest troche lepiej (pojawia się błąd wejscie/wyjscia) ale istnieje możliwość zapisania pliku pod inną nazwą - obawiiam się że może to być wina kasperskiego - albo cos z dyskiem :confused:

Mam ten sam problem, na forum Microsoft znalazłam opis podobnego problemu i rada ze strony wsparcia była następująca: wyciąć klucze w rejestrach odnoszące się do Office i ponowić instalację. Zrobiłam to, ale nie pomogło. Pliki da sie zapisać, ale tylko jeden raz, później trzeba nadać nową nazwę (w końcu liczb naturalnych jest nieskończenie wiele…), w oknie Zapisz jako… nazwy poprzednich plików są niewidoczne, ale da się je eksplorować. Mam też Kasperskiego, ale wyłaczenie go również nie pomaga.

ROZWIĄZANIE:

oprowadzało mnie to do białej gorączki, więc teraz się z Wami podzielę rozwiazaniem.

Oryginał z KAspersky-ego tutaj : http://support.kaspersky.com/kis2009/er … =208279904

A po naszemu: * Word nie może zapisać dokumentu ( chociaż na nim własnie pracuje :wink:

Problem ponoć się pojawia tylko na dyskach FAT32. Jesli nie wiesz co to znaczy - nie przejmuj się i tak dasz radę.

Metoda nr 1: skonwertowac dysk FAT32 do NTFS

Metoda 2:

* przestawienie antywirusa na prace, przy dostepie i modyfikacji do pliku ( domyslnie jest na “cwaniaka”, czyl;i “smart”)

o otwórz okno Kasperskiego

o kliknij po prawo u góry na “Ustawienia” (Settings)

o po lewo na “Ochrona antywirusowa” (Anti-Malware)

o po prawo w sekcji “Włącz ochronę plików i pamięci” kliknij na przycisk “Ustawienia” ( w małym okieneczku zostaw tick włączony!)

o idź do zakładki “Dodatkowe”

o Przy pierwszej pozycji “tryb skanowania” zmień “smart” na “Podczas dostępu i modyfikacji”

o kliknij OK po kolei, zeby zamknąc wszystkie okienka Kaspersky-ego

i… nie ten sam Word :))

(No i co , że rok później? :stuck_out_tongue_winking_eye: ))))))