Problem z Windowsem - wczytywanie windy

Witam windows nie odpala mi się przy jego wczytywaniu przed logowaniem do profilu użytkownika czyli pasek się wczytuje i nic więcej tak w kółko powiem że ten błąd miałem z 7 razy może więcej i mam dość reinstalacji windowsa bo nie popełniam błędu 7 razy więc jak to możliwe? że cały czas to samo tryb awaryjny nie działa przywrócenie plików bo Biosa nie działają (Fail Safe) Więc co radzicie mi zrobić? może to wina zasilacza? a może restart biosa czy coś w tym stylu czytałem o tym w PCWK czekam i proszę o szybką odpowiedź

Najpierw, po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP

  • przywróć system do czasów sprzed awarii.

Jak nie pomaga (lub nie działa), wejdź do konsoli odzyskiwania (uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw).

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Wpisz MAP ARC

zapamiętaj pod, którą literą jest napęd CD (oznaczymy go jako X);

Wpisz:

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\

a jak nie działa

expand X:\i386\kernel32.dl_ C:\WINDOWS\System32\kernel32.dll

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

x-cdrom, c- dysk systemowy

Zauważ, że po expand i przed C:\windows… jest spacja

expandX:\i386\kernel32.dl_C:\WINDOWS\System32\

Wpisz exit i zrestartuj komputer.

ale nie da się nigdzie lognąć mam tylko biosa do użytku

Czyli pierwszy etap odpada. A to zrobiłeś:

Potem uruchamiasz komputer z płytki, wchodzisz do konsoli odzyskiwania i przywracasz plik kernel32.dll

ok sróbuje ;]

Powiem że to napewno działa bo miałem ten sam problem i sobie poradziłem. :stuck_out_tongue:

To nie pomogło dalej się nie wczytuje

ok znalazłem w domu drugi dysk pomyślałem sobie żeby przenieść pliki userów z documents and settings na ten dysk wgrać winde na obecny zepsuty :stuck_out_tongue: i przenieść te pliki czy by to przeszło? żeby zostali użytkownicy? bo pliki i tak mam na innym dysku