Nie mogę odinstalowac alkohol 120

Pomóżcie, bo nie wiem co zrobić.

Kiedyś zainstalowałam Alkohol 120, z jakimś crackiem, już nawet nie pamiętam.

Dzisiaj próbuje zainstalować SP3 do mojego komputera i wyskakuje mi informacja, że setup cannot copy the file atapi.sys. Poszperałam troche po internecie i znalazłam, że ten problem może występować, jeżeli ma sie zainstalowany Alkohol 120, albo Deamon tools, że te programy blokują Atapi.sys file, przez co uniemożliwiają zrobienie backup istniejących plików. Zalecenie wycofać sie z instalacji i odinstalować Alkohola.

Nie jest to takie proste w moim przypadku. Wyinstalowałam Alkohola, pisało przy nim trial version, zrestartowałam koputer i jakie moje ździwienie kiedy ikonka alkohola nadal na pulpicie. Klikam na nią i alkohol się otwiera. Nie ma go w dodaj usuń programy, mam też revo uninstaler, tam też go nie ma.

Zastosowałam tryb łowcy i najechałam na ikonkę alkohola, ale zaczęło mi pokazywać, że odinstalowuje Adobe Air. Odinstalowałam, no ale alkohol dalej sie załącza. Teraz jak najade na niego w trybie łowcy to pokazuje, że nie znaleziono opcji pozwalającej na odinstalowanie. Zgromadź więcej informacji na temat programu, spróbuj odinstalować go ręcznie. C:\Program Files\Alkohol Soft\Alkohol 120\Alkohol.exe

Poradźcie jak się tego pozbyć, proszę.

Skasuj folder za pomocą Kilboxa lub Unlockera. Przeczyść rejestr za pomocą np. PowerTools.

Witaj.

Może przed odinstalowaniem trzeba odmontować i ustawić wirtualne dyski w programie na 0 inaczej zostaną wpisy w rejestrze.

Pozdrawiam. Aha na twoim miejscu teraz przywrócił bym system z przed odinstalowania albo zainstalował bym alkohola jeszcze raz i dopiero po wykonaniu w/w operacji usuń program.

Dzięki za odpowiedź. Nie mam żadnych wirtualnych dysków, wszystko było ustawione na 0.

Folder skasowałam, rejestry przeczyściłam, jednak nie rozwiązało to mojego pierwotnego problemu. Nadal nie mogę zainstalować SP3, bo nadal wyskakuje mi to samo.

Czy usuwając ten folder z Alkoholem usunęłam tez program, znaczy odinstalowałam, czy może on nadal sobie gdzieś tam siedzi?

leyla76 , proszę przeczytaj :arrow: klik

rokko dzięki za linka, chociaż już wcześniej to czytałam. Jednak muszę przyznać, że wskazówki tam zawarte nie odnosiły sie bezpośrednio do mojego problemu. Dalej nie mogłam zainstalować SP3.

Muszę tu też napisać, że mój problem już rozwiązany. SP3 zainstalowany. Poszperałam trochę po internecie i znalazłam, że ten problem ma wieleosób prónujących zainstalować SP3, ten sam problem pojawiał sie także w SP2. Wystarczy zmienić nazwę pliku Atapi.sys na Atapi.old. Po zmianie nazwy SP3 zainstalował sie bez problemów.

Jeszcze raz dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam