Brak dźwięku w 2 głośnikach tylnich | Winamp

Przeglądem b. dużo tematów dotyczącego mojego problemu ale nie znalazłem odpowiedzi

Na moim komputerze mam podłączone głośniki 5.1 Creative

Gdy włączam jakąś piosenkę w winampie to nie mam głosu

w 2 tylnych głośnikach i centralnym.

Co mam z tym zrobić ?

Pamiętam że kiedyś coś ruszałem w preferencjach winampa / wtyczki / wyjściowe

Jest to absolutnie normalne ;] bo dzwięk z winampa masz w stereo ;]

Jaką masz kartę dzwiękową? bo musisz mieć opcje zamiany dzwięku 2.0 na 5.1 ale taka opcja jest tylko w lepszych kartach dzwiękowych i w niektórych programach do odtwarzania muzyki ;]

Witaj,

po pierwsze: czy karta dźwiękowa w ogóle obsługuje system 5.1? :? Wcześniej grały wszystkie głośniki?

Wejdź w panel sterowania i powinieneś mieć tam jakąś konfigurację ustawień dźwięku, w których znajdziesz test wszystkich podłączonych głośników razem z subwooferem (czy jak to się tam pisze). Test sprawdza każdy głośnik z osobna i możesz sprawdzić w ten sposób czy masz w ogóle dobrze podłączone z tyłu kabelki. Proponuję zacząć od tego.

Jak nie zadziała - przeinstalował bym stery od karty.

Dalsze kroki zależą od tego czy coś z powyższego się powiedzie ![-o<

Powodzonka!

Sprawdź to co wyżej a do tego zobacz jeszcze:

Winamp :arrow: Preferencje :arrow: Wtyczki :arrow: Wyjściowe :arrow: Nullsoft: Wyjście DirectSound v2.48 [out_ds.dll] :arrow: Konfiguruj :arrow: Zaznacz “zezwalaj na akcelerację sprzętową”

Zaznacz “zezwalaj na akcelerację sprzętową”

to już zrobiłem, nie pomogło

nowe sterowniki mam zainstalowane

głośniki dawniej grały ( wszystkie )

tylko nie jestem na 100% pewien czy wszystkie kable mam dobrze podłączone do komputera i nie wiem jak to sprawdzić

karta dźwiękowa

VIA VT8237A/8251 High Definition Audio Controller PCI

płyta główna:

775 dual Vsta

No to z Nowym Rokiem :smiley:

Zapewne wszystkie kabelki idą do Subwoofera więc przepnij tylne głośniki w miejsce przednich i zobacz czy to przypadkiem nie padły same satelitki. Jak będą działać to problem z ustawieniami ale chyba Ci tu raczej nie pomogę bo nikła moja wiedza na ten temat.

Ja mam u siebie w panelu sterowania skrót do Konfiguracji Audio HD Realtek (bo akurat mam kartę Realteka). Po uruchomieniu w zakładce wejście/wyjście Audio mam wykaz jak podłączyć poprawnie głośniki i test Audio. Poszukaj u siebie - też musi coś takiego być.

Dodatkowo na sybwooferze z tyłu powinny być podpisane wejścia.

Pozdro!