Po ponownej instalacji sterownika nie ma dźwięku - EP31

Przed chwilą odinstalowałem sterowniki do dźwięku ponieważ Audacity mi nie działał dobrze i już nic nie pomagało :/. Zainstalowałem stery do dźwięku jeszcze raz ( chyba ze 3 już ) i nadal nie ma dźwięku. Ustawienia dobrze skonfigurowane, Realtek Audio HD wykrywa jak podłączam głośniki, one też działają… Włączyłem nawet odtwarzanie wielostrumieniowe, jednak nic nie pomaga. W paru odtwarzaczach próbowałem, kodeki na obecną chwilę usunięte.

Programy do odtwarzania normalnie widzą jakby były wszystko zainstalowane.

Nie moge żyć bez muzyki… :frowning:

h7jotblmn2ignsfx0xg4_thumb.jpgai2pgui4xjjrajxarlc_thumb.jpgi2afutvdwgzeh1otpm0x_thumb.jpg5b5ikflw3wpln0necs55_thumb.jpgdighsvn81p76gu8wquf2_thumb.jpg1h67373b2kwerffmc4_thumb.jpg

Zainstaluj UAA - Universal Audio Architecture 29.9 Mb, zrestartuj komputer i sprawdż :

http://www.gigabyte.pl/download/mb/driver/74/

Po rozpakowaniu pliku MSHDQFE -> Win2K_XP wyszukaj ASetup - kliknij dwa razy.

Prawidłowa instalacja wg. kolejności :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset.

  2. UAA.

  3. sterowniki do karty dżwiękowej.

  4. sterowniki do karty graficznej.

  5. DirectX 9.0c : viewtopic.php?f=7&t=213229

Po każdej instalacji restart komputera.

  • tematy :

viewtopic.php?f=19&t=205720

viewtopic.php?f=19&t=300393

viewtopic.php?f=2&t=281878&hilit=+Realtek

Zaznacz Miks stereo a w Nagrywaj musisz zrobić prawie na minimum / wszystko ustawione po instalacji sterowników / :

664f2fb3604ea38fm.jpg

W Nagrywaj powinno być Realtek HD Audio Input a nie Realtek HDA Primary Input.

/ myślę że jeszcze w innych ustawieniach namieszałeś /.

Ja mam również to samo na Audacity - karty Realtek nie obsługują Wejścia liniowego.

Jeżeli chcesz coś nagrywać z neta to b. dobrze nagrywa się za pomocą AIMP2 lub Winamp + wtyczka Streamripper. Inne to musisz operować tak j/w napisałem w Nagrywaj na min. a nie na max. :slight_smile:

Twoja płyta główna / dobierz rev… / - kliknij Więcej i Sterowniki :

http://www.gigabyte.pl/search/Ga-Ep31-ds3l

W podanych tematach polecane sterowniki Realtek R2.03.

,Nie moge żyć bez muzyki" - ja jeszcze gorzej to przeżywam, odrazu dostaję wielkiego kocura i wariuję.

Muzyka towarzyszy mi od urodzenia tj. pszeszło pół wieku… :slight_smile:

Współczuję i życzę powodzenia.

XMan.

XMan co to wogóle jest to UAA? W ustawieniach jest Realtek HDA Primary Input, poniważ zaznaczyłem nagrywnie wielostrumieniowe, aby Audacity działał. Dzięki za odp, spróbuje twojej porady. A kumpel coś mi mówił, że można jeszcze usunąć jakieś pozostałości po sterach w system32, czy cuś takiego. Jak pobrać tą wtyczkę do Aimpa?

UAA - Universal Audio Architecture / inaczej poprawka / powinna być instalowana przed instalacją sterowników do karty dżwiękowej Realtek. Na Windows XP z SP2 wystarczy poprawka KB888111 / w tematach / i głos będzie działać ale jeżeli już ktoś ma Windowsa XP z SP3 to bez UAA 29.9 Mb ta poprawka KB888111 nie wystarczy - musi być UAA / może być również na SP2 /.

Streamripper do Winampa :

http://www.programosy.pl/program,stream … inamp.html

Do AIMP-a niepotrzeba żadnej wtyczki, wystarczy ustawić w opcjach / najlepiej podziel na pliki /:

viewtopic.php?f=2&t=281831

Po nagraniu obrabiasz to co nagrałeś za pomocą Audacity - niepotrzebne na początku oraz na końcu + wyciszenie. :slight_smile:

Kolega dobrze radzi aby po każdej deinstalacji sterowników / oraz innych programów / przeczyścić dokładnie komputer.

Każde sterowniki najlepiej odinstalować w trybie awaryjnym.

Póżniej restartuję komputer i czyszczę CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.07.575

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

Do tego używam Eusing Free Registry Cleaner :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … leaner+2.0

Język -> Polish.

Przewiń -> Skanuj rejestr -> Napraw rejestr.

Często to nie wystarcza i trzeba w Start -> Uruchom wpisać regedit - Enter lub OK

  • wyszukać w HKEY_CURRENT_USER -> Software oraz HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE dany program i PPM / prawym przyciskiem myszki / - Usuń.

Nie polecam dla niezaawansowanych a jeżeli już to najlepiej przed tym zrobić tzw. punkt przywracania systemu.

Dodatkowo zawsze trzeba sprawdzać czy dany program nie pozostał w C:\Program Files\ oraz w C:\Documents and Settings\ - przy ,Pokaż ukryte pliki i foldery".

Jeżeli pozostał to PPM - Usuń oraz czyszczenie w/w programami.

Wszystko ostrożnie albo wcale - żeby nie było póżniej na XMana. :slight_smile:

Dobra dzięki Xman , za pomoc. W końcu przywróciłem system do ostatniego punktu. Nie zrobiłem tego wcześniej ponieważ bałem się utraty danych i nie wiedziałem kiedy ostatnio taki punkt został utworzony. Dzięki jeszcze raz.

Jaaaa, nie rozumiem tego. Poprostu żal tego sprzętu. Wcześniej nagrywałem normalnie Audacity i miałem suwak nagrywania na max i nic się nie działo. Teraz zminiejszyłem wartość w ustawieniach do minimum i wszystkie programy nagrywają normlanie :|…? Dzięki Xman jeszcze raz :).