Komputer sie wiesza

Witam :slight_smile:

Juz kiedys pisalem na tym forum o moim ciaglym problemie. Otoz komputer mi sie wiesza, wszystko staje i zostaje tylko ‘restart’. Dzieje sie tak przy ‘wiekszym’ obciazeniu komputera tzn. ogladanie filmu (rzadko), granie w gry (bardzi czesto), swobodne korzystanie z komputera (do tej pory 3 razy sie zwiesil).

-Wymienialem zasilacz - i nic

-Smarowalem i wyczyscilem cooler na procku i wszystkie wiatraki - i nic

-odkurzylem calego kompa - i nic

Moj sprzet :

Windows XP Prof SP3

Typ procesora Intel Celeron D 351, 3200 MHz (24 x 133)

Nazwa płyty głównej MSI PM8PM-V (MS-7222) (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN

Karta graficzna NVIDIA GeForce 6200 (256 MB)

Karta dźwiękowa Realtek ALC655 @ VIA AC’97 Enhanced Audio Controller

Macie jakies pomysly, sugestie, lub porady co z tym zrobic?

Zobacz jaką masz temperaturę na Procku. Może być to program HWmonitor dodatkowo wyświetli ci temp grafiki. jeżeli temp procka przekracza 60 stopni to może być to tego wina. Możesz tez przywrócić ustawienia fabryczne w Biosie może podkręciłeś za bardzo procka i sie grzeje. Radzę tez sprawdzić dysk twardy czy nie masz uszkodzonych sektorów i go z defragmentować. Można także zrobić skan pożądanym antywirusem (norton lub AVG są one dostępne na stronie). A i jeszcze jedna sprawa jaki masz dysk twardy i kiedy format robiłeś ??

Mozliwe, że któraś z kości RAM-u jest uszkodzona.

Zrób test MEMTestem i wszystko będzie jasne…

Dzieki za odpowiedzi.

A wiec juz mowie. Kosć ramu sprawdizlem MEmtestem i jest wszystko ok. Temperatura na procku w stresie ok 65 stopni. Temp. grafiki w stresie ok. 45 stopni. Nie podkrecalem wogole procka. Nie wiem jak sprawdzic dysk twardy o ktorym napisaleś i zdefragmentowac rowniez nie potrafie. Jak mozesz to napisz jak to wykonac. Skanowalem komputer i nie mam Virów. Format robilem jakies 2 msc temu.

Moj dysk twardy : Dysk fizyczny HDT722520DLAT80 (200 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

Skoro temp w stresie 65 stopni to nie za dobrze.

Maxymalna temperatura tego proca dopuszczalna to 67,7 'C.

Na pewno nic nie kręciłeś?

Sprawdź dokładnie wszystkie wentylatory a najdokładniej ten na procesorze.

Nie podkręcalem nic. Jedyne co zrobilem do przeczyscilem cooler i wymienilem paste. i zdjąłem obudowe z jednej strony. Masz jakis pomysl jak temu zaradzic?

A zalożyłeś go dokładnie?

Ktoś na forum pisał, że sciaganie obudowy powoduje o dziwo wzrost temperatury… :slight_smile:

tak załozyłem dokładnie. Tylko ten coller taki maly jest, moze kupno nowego miedzianego rozwiaze problem. Przy zamknietej obudowie mam wieksza temp. Jeszcze jakie pomysly?

kup lepszy cooler ale taki, ktory nie bedzie zbytnio kolidował z innymi elementami na plycie głownej

mam 133 x 24. Jak kupie o takich wymiarach to bedzie dobrze?

wiesz szczerze musialbym to widziec… kup jak najwiekszy, jeszcze wiekszy od tego jesli to mozliwe

Dodane 24.01.2009 (So) 16:33

a tak z ciekawosci, sprawdź czy nic nadmiernie nie obciąza procka, uruchom menadzera zadan i zobacz, najlepiej daj screenshota.

mam akurat teraz wlaczony program xat image optimizer i zmniejszam rozmiar zdjec i uzycie procesora dla tego programu wynosi 90. A takto zawsze jest tylko Proces Bezczynnosci okolo 95. I temp procka podskoczyla do 62 stopni ;/