Problem, glośniki i słuchawki nie dzialaja

odinstalowalem te programy kture byly podkreslone na zolto i dalej nic. co robic cz trzeba bedzie wymienic karte dzwiekowa?? a jesli mam karte dzwiekowa zintegrowana to czy da sie wymienic bez plyty glownej jak to sprawdzic a czy wymiana plyty glownej i karty graficznej jest skomplikowana?? czy da sie jeszcze z tym zrobic ?? :frowning:

_ Może przeinstalowanie sterowników coś pomorze ?, Jaką masz płytę główną ? _

_ Wymienić Kartę dźwiękową zintegrowaną jest nie możliwe ,Zintegrowana - Połączona bez możliwości odłączenia od np. Płyty głównej, Tutaj jeżeli był by problem z płytą główną radził bym wymianę płyty głównej /Kupno Karty dźwiękowej _

a jak mozna sprwadzic czy karta dzwiekowa jest zintegrowana ??

Jaki masz system, płytę główną oraz kartę dżwiękową.

Nie wiesz to zainstaluj Everest Ultimate Edition :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +4.60.1500

i z sekcji Komputer -> Podsumowanie podaj p/w dane.

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-P35-DS3R ID płyty głównej 09/07/2007-P35-ICH9-6A79OG07C-00

Liczba gniazd procesora 1 LGA775 Liczba gniazd pamięci 4 DDR2 DIMM Mikroukład płyty głównej P35 czy to wystarczy ?? ja juz instalowalem juz syterowniki. ale nic nie pomoglo

Intel Chipset Drivers 9.0.0 Realtek High Definition Audio Driver R2.14 (Win. XP, 2000, 2003)

to instalowalem i nie pomoglo. a jak sprawdzic czy taka karta jest zintegrowana ?/

Dodane 23.01.2009 (Pt) 20:34

Microsoft Windows XP Home Edition Realtek ALC885/889A/890 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller PCI

_ Oto fotka Odpowiadająca na twoje Pytanie _

c8404155ad671188m.jpg

_ Daje na 100% Że masz kartę zintegrowaną , Mam te samą kartę Audio w PC _

Karta dżwiękowa jest zintegrowana tj. dokładnie Realtek ALC889A.

Są trzy podobne płyty - wystarczy dobrać rev… :

http://www.gigabyte.pl/search/GA-P35-DS3R

Pod obrazkiem kliknij Więcej a po prawej masz Sterowniki.

Prawidłowa instalacja sterowników wg. kolejności :

  1. sterowniki do chipsetu płyty głównej - Chipset.

  2. Microsoft UAA - Universal Audio Architecture :

http://www.gigabyte.pl/download/mb/driver/74/

/ chyba nie zainstalowałeś i dlatego był problem z dżwiękiem /.

Rozpakować - MSHDQFE -> Win2K_XP kliknąć dwa razy na ASetup.

  1. sterowniki do karty dżwiękowej - Azalie, R2.14 lub R2.03.

  2. sterowniki do karty graficznej.

  3. DirectX 9.0c.

Tematy :

viewtopic.php?f=2&t=273344

viewtopic.php?f=2&t=301073

O żółtych wykrzyknikach oraz znakach zapytania piszę również w tematach - wystarczy jak dokładnie przeczytasz.

Póżniej możesz mieć problem z przednim panelem komputera - zaznacz v Wyłącz wykrywanie gniazda panela przedniego : viewtopic.php?f=19&t=205720

tak mam karte zintegrowana . to w takim razie trzeba kupic plyte glowna z karto dzwiekowa nie zintegrowana ??

tym razem ?? co proponujesz z tym zrobic ??

Nic nie trzeba - wystarczy jak wszystko dokładnie przeczytasz i zainstalujesz sterowniki wg. podanej kolejności.

Muza powinna ,ryczeć". :smiley:

Ja również mam zintegrowaną kartę dżwiękową Realtek ALC883 i wszystko gra…

Edit : po każdej instalacji sterowników - restart komputera.

mam jeszcze pytanie gdy mam karte dzwiekowa zintegrowana ,to czy przy moim problemie mozna by bylo dokupic tylko karte dzwiekowa i dopiac do plyty glownej ?? nie bedzie zadnego konfliktu ?? moglo by to naprawic problem ??

Dodane 24.01.2009 (So) 21:15

dzieki za pomoc bo juz wszystko hula na calego i muzyczka gra i to glosno :slight_smile: pozdrawiam wszystkich hej