Jak ustawić maksymalną prędkość ściągania?

Witam wszystkich, czy w mozilla firefox 3 można ustawić jakoś maksymalna predkosc sciagania plikow? Potrzebna mi ta informacja dlatego, że czasami chce naraz pograc w cos online i sciagać zarazem i chce zwolnic sciaganie na ten czas tak zeby gra nie muliła.

Z tego co mi się wydaje nie ma czegoś takiego (Tylko to moja teza) Lecz to wszystko za leży od Hosta (Serwera) Danego Pliku , np. Im więcej osób ściąga coś z serwera to Tym mniejsza szybkość Pobierania u Odbiorcy pliku/ów

Pozdro Poper

niema takiej opcji, mozna sprobowac jakims programem, poszukaj na google bo pamietam ze gdzies o tym czytalem

W Firefox’ie takiej opcji zdaje się nie ma. Sprawdź ustawienia kart sieciowej, choć i to raczej nie pomoże. Mnie też nurtuje ten problem.

No a w takim razie przez jaki program mogę sciągać programy ze strony peb.pl jak nie przez przglądarke ? Chodzi mi o taki program w którym mozna ograniczyc maksymalna predkość sciagania ?

%5C/viewtopic.php?f=2&t=216615

Płatne programy:

NetLimiter

BWmeter

Zawsze możesz skorzystać z akceleratorów pobierania http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1& … nia+plikow

Moge polecic program Internet Download Manager www.pobieralnia.pl/plik-287-internet-do … nager.html ( IDMan ) . Z rapidshare mój średni limit ściągania 54kb/s , przez IDMan ściąga mi 74kb/s

Najlepiej użyć jakiegoś programu do ograniczenia transferu FF na przykład NetLimiter albo spróbuj zainstalować jakiś dodatek https://addons.mozilla.org/pl/firefox/b … rt=popular FlashGot albo DownThemAll! któryś pewnie ma taka opcje.

Można tak jak wyżej pisano NetLimiter’em FlashGet-itd. to chyba nie przejdzie na free i RS, a więc zostają dwie opcje ;p

CryptLoad-dedykowany na takie pobierania, ma możliwość ustawienia ograniczenia itd.

JDownloader-w JAVA, więc więcej zasobów pewnie będzie brał-także go już zrobili na podobieństwo CryptLoad, więc nie odbiega chyba w opcjach od niego.

mojm skromnym zdaniem do pobierania plików z rapidshare (bo takowe są najczęściej na peb’ie) najlepszy jest program Jdownloader po prostu wklejasz linki włączasz pobieranie i się nie martwisz

AHA powiem ci że możesz przyspieszyć internet nawet o 500% . Nie wiem czy to działa . ale warto spróbować :slight_smile: http://www.idg.pl/ftp/pc_14965/FastNet.Lite.pl.html

ja tam nie wierzę że można przyspieszyć transfer ja mam łacze 512 kb/s i transfer 64 kb/s wiem że więcej nie bedzie bo łącze tylko na tyle stać :smiley:

Odrazu 1000%, program akurat nawet w opisie nie ma, że przyśpiesza łącze itd. jedynie może ono sprawniej lub szybciej działać(o te kilka ms w przypadku MTU to sobie o nim poczytajcie na wikipedii, DNS Cache niby jest przeznaczone aby był czyszczony co jakiś czas(może ustawia program jakiś skrypt do czyszczenia do xx ilość czasu(xx to raczej dni a nie godziny)

Liczba połączeń w windowsie jest ustawiona na 10(niby przed wirusami) ale w p2p to przeszkadza, ja jak z p2p korzystałem to zmieniłem na nieograniczoną(wychodzi chyba ponad 30k).

Ogólnie to na Windowsie ustawiałem to MTU i liczbę połączeń zmieniałem. Coś tam niby daje, ale człowiek tego raczej nie odczuje, no ale skoro tyle tych ■■■■■ół jest co coś tam robią to chyba lepiej je już ustawić i może ten Internet będzie te kilka milisekund szybciej śmigał po stronach.

@marcino1104 Pisz poprawne jednostki ^^ bo to co napisałeś to jest prawdą ale w innych jednostkach.

512 kb/s i transfer 64 kb/s Czyl by wychodziło teraz, że Cię admin w ciula robi i daje 8x wolniejszy Internet.

512kbit/s kilobity na sekundę-operatorzy tak podają. 64KB/s KiloBajty na sekundę-tak zawsze jest wyrażany transfer-no chyba, że w programie który to potrafi zmienisz sobie wyświetlanie transferu, np. Du Meter do mierzenia ile aktualnie pobierasz i wysyłasz.

A dlatego Cię tam robił 8x w ciula bo Bajt=8 Bitów. Czyli z zapisem, posiadam Internet 512kb/s i transfer jest faktycznie taki jaki powinien być czyli 64KB/s i teraz Cię w ciula nie robi :smiley:

ok dzięki za pouczenie będe miał na przyszłość :smiley: