Brak dźwięku

Witam,

ostatnio wymieniałam dysk i musiałam wszystko instalować od nowa. Mam teraz system WIndows XP, poinstalowałam wszystkie sterowniki, ale mimo to, nie działa mi dźwięk. Najdziwniejsze jest to, że gdy włączam test, komputer pokazuje, że dźwięk działa poprawnie (test z mikrofonem, widać, gdy dźwięk się nagrywa i gdy powinien być słyszany - także widzę, że działa, ale nie słyszę…). Generalnie wszystko wygląda bardzo poprawnie, ale zachowuje się tak, jakby był wyciszony (aczkolwiek nie jest…). Próbowałam podłączać pod wszystkie wejścia, w sumie sama nie wiem co mogę jeszcze zrobić, dlatego proszę o pomoc. Z góry serdecznie dziękuję.

  1. Jaka płyta główna i karta dżwiękowa ?

  2. Dżwięk w głośnikach jest ?

  3. Korzystasz z przedniego panela komputera - mikrofon oraz słuchawki ?

  1. płyta główna: MSI 845E Max (MS-6566E), karta dźwiękowa: SB Audigy Audio [C800]

  2. dźwięku w głośnikach zdecydowany brak

  3. nie korzystam

Włóż płytkę ze sterownikami do napędu CD.

Sprawdż czy w Start -> Panel sterowania -> System -> Menedżer urządzeń nie ma żółtych wykrzykników lub znaków zapytania.

Jeżeli są to PPM / prawym przyciskiem myszki / w tym miejscu - Aktualizuj sterownik…

Sprawdż w Start -> Panel sterowania -> Dżwięki i urządzenia audio - Audio oraz Głos czy masz wybraną kartę dżwiękową.

sprawdzałam, wszystko mam ustawione jak trza - karta wybrana wszędzie, a komputer nie widzi żadnych błędów, naprawdę nie mam pomysłu już co jest nie tak…

Kliknij na ikonkę Głośność w tray`u i sprawdż czy masz ustawione na max.

Głośniki podłączone do odpowiedniego gniazda ??

Sprawdż czy masz wszystko odpowiednio ustawione w Start -> Panel sterowania -> Dżwięki i urządzenia audio -> Głośność

  • Głośność urządzenia - Zaawansowane oraz Ustawienia głośników - Zaawansowane.

andzia903 , wejdź w:

Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Odtwarzanie dźwięku” sprawdź, czy jest wybrana Twoja karta dźwiękowa (Sound Blaster Audigy). Jeżeli nie, to wybierz ją -> Zastosuj, Ok.

Być może głośniki omyłkowo podłączasz do zintegrowanej karty dźwiękowej ?

Wejścia karty dźwiękowej Sound Blaster znajdują się znacznie niżej (ustawione są w poziomie).

Głośniki podłącz do zielonego gniazda.

podłączałam do włąściwej karty, teraz już siedzi w zielonym gnieździe i nadal nie działa… wszystko w opcjach mam na maksa ustawione i nigdzie nie jest zaznaczoneżadne wyciszenie…

A tutaj wybrana jest Twoja karta dźwiękowa ?

Jeżeli tak i nadal nic, to:

Najpierw zainstaluj ten sterownik do chipsetu płyty głównej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

Następnie zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.

Po zakończeniu instalacji uruchom ponownie komputer.

poinstalowałam wszystko, zresetowałam komputer i poprawy niestety nie ma

Nadal nie odpowiedziałaś, czy w tym miejscu wybrana jest karta dźwiękowa Sound Blaster.

Włącz zintegrowaną kartę dźwiękową w BIOS-ie.

Opis jak to zrobić znajduje się w -> tym artykule

mam oczywiście, ale nie mam w tym miejscu żadnej innej do wyboru, nie wiem czy on w ogóle widzi tą zintegrowaną (co byłoby chyba dziwne gdyby nie widział, chociaż może i nie…)

Być może sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej nie są zainstalowane, a to może powodować właśnie Twój problem.

Wyłącz zintegrowaną kartę dźwiękową w BIOS-ie.

generalnie wydaje mi się, że ona jest wyłączona - co jest najciekawsze, mikrofon podłączony do karty SB działa bez zarzutu…

Być może to coś z głośnikami ?

Jeżeli masz słuchawki, to podłącz do zielonego gniazda i sprawdź, czy działają.

Jakiego systemu masz głośniki ?

2.0 (stereo), 4.1, 5.1, czy może inne ?

a wiesz może gdzie można wyłączyć wejście spdif, bo ktoś mi mówił, że to może być przyczyną problemu

Dodane 28.01.2009 (Śr) 22:28

2.0, głośniki są ok, bo słucham na tym również radia

andzia903 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wejdź w:

Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Głośność” -> w pozycji “Ustawienia głośników” kliknij na przycisk “Zaawansowane” -> z rozwijanej listy wybierz “Wolnostojące głośniki stereo” -> Zastosuj, OK.

Kliknij prawym przyciskiem myszy na niebiesko-białej ikonce głośniczka na pasku tray i wybierz “Diagnostics”.

Wykonaj testy.

były ustawione “wolnostojące głośniki stereo” a na teście widać, że działają zarówno głośniki jak i mikrofon, ale nic nie słychać

Wtrace sie chociaż ekspertem nie jestem…

Najprawdopodobniej przed instalacja windy karta grala…

Ja kiedyś poradziłem sobie tak, że w menadzerze urządzeń poprostu odinstalowałem karte dzwiękowa i wyłączyłem kompa.

Po ponownym uruchomieniu winda sama znalazla nowy sprzęt i zainstalowala i wszystko grało

P.S. Tak samo miałem kiedyś z USB zwiesiło się i nie wszytywało urządzen …