Wykonałem Ustawień Zabezpieczeń dla Dysku przenośnego

Witajcie.

Nigdy nie zakładałem wątków,gdyż radziłem sobie dobrze sam…Niestety (o zgrozo) dziś potrzeba mi waszej rady bardziej niż kiedykolwiek…

Mam problem

A oto i on : jakiś czas temu “dorwałem” dysk przenośny o pojemności około 300 GB… Wrzuciłem TAM ( niestety ) wiele bardzo cennych danych ,programów itp.itd… I teraz zaczynają się schody- dziś próbując z przyjacielem ratować jego dysk twardy podpiąłem swój przenośny aby skopiować dane, konieczna była zmiana ustawień zabezpieczeń ( a raczej ich kompletny reset) na koncie admina i przypadkowo również i mój dysk stał się nie do otwarcia… Nie wiem już z której strony mam się do niego zabrać (rozwalić o ścianę,czy może naprawić młotkiem… To żart oczywiście) chodzi mi o to ,że nie znam prawidłowej konfiguracji ani nie wiem jak się do niej dostać . Chodzi mi o atrybuty zabezpieczeń dla partycji i dla dysku, typu - komu zezwolić i na co- nie pamiętam jak ustawić domyślne ustawienia ani gdzie już ich szukać - niestety format za dużo by nas kosztował ( Dane naukowe ) więc proszę,gdyby ktoś z was był tak miły i mógłby mi napisać krok po kroku co, gdzie i jak - byłbym po stokroć wdzięczny za pomoc…

Z góry (a raczej z dołu) wam dziękuje… Aro

Zakladam ze nie mesz tylko uprawnien a nie zaszyfrowales przypadkiem tego dysku- wlazisz we wlasciwosci dysku czy folderu. Zabezpieczenia, Zaawansowane, zakladka wlasciciel. Zaznacz konto na ktorym pracujesz i ptaszka na dole, kliknij OK. O ile o czyms nie zapomnialem po tym powinienes juz miec prawo do norlamej zmiany uprawnien dla wszytkich userow w zakladce zabezpieczenia. I tak pewnie pozniej bedziesz to zmienial, wiec zeby teraz nie miec problemow pozwol wszytskim na wszytsko.