Konwersja .mp4 do pliku .avi

Witam

Mam problem ze skonwetowaniem filmu zapisanego w formacie mp4 do pliku avi. Problem jest jednak bardziej skomplikowany niz może się z początku wydawać. Postaram się jednak dość jasno przedstawić sprawę. Chodzi o to, że mój roboczy film zapisany jest w pliku mp4 przy użyciu kodeka AVC (informacja pozyskana programem MediaInfo). Ja jednak chciałbym obejrzeć go na domowym odtwarzaczu DVD, który nie potrafi sobie poradzić z dekodowaniem tego pliku. W tym celu zamieniłem ten plik na plik z rozszerzeniem avi przy użyciu programu Pazera Free MP4 to AVI Converter. Cała operacja z pozoru się udała, zastosowałem nawet kodek Xvid (taki jaki obsługuje mój odtwarzacz).

Pojawił się jednak problem, którego nie potrafię rozwiązać. Bez względu na to jak wysoką ustawię rozdzielczość otrzymywanego pliku wyjściowego, jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Dodam, że plik roboczy pod tym względem był idealny. Co więcej przy maksymalnej rozdzielczości 1920 x 1080 obraz przestał być płynny (zarywał przy odtwarzaniu), a jakość i tak była dużo gorsza niż roboczego pliku.

Proszęo jakieś wskazówki jak uporać się z tym problemem. Może są jakieś inne istotne parametry, które w większym stopniu wpływają na jakośc obrazu niż rozdzielczość.

Pytanie sprowadza się jednak do tego jak skonwertować plik mp4 do avi bez utraty jakości?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam

rozdzielczość pliku ustaw taką samą jak ma ta mp4 w programie którego używasz ustaw kompresje 2 przebiegową i zwiększ bitrate

Hmm… tych opcji też próbowałem z jednym wyjątkiem: nie zmieniałem bitrate. Być może to w tym tkwi szkopuł, ale wydawało mi się, że paramter ten ma zastosowanie głównie do dźwięku. No nic spróbuje i tego… szkoda tylko, że konwersja trwa tak długo:/

bitrate jest osobne dla obrazu i osobne dla dzwięku

Przecież nie musisz konwertować od razu całego filmu.

Utnij kawałek jednominutowy na próbę i go konwertuj.

No i bitrate podnieś.

Hmm… faktycznie nie muszę :glupek2: Dzięki za wskazówki… zaraz sprawdzę czy podniesienie bitrate coś poprawi :smiley:

@A_D_I

Ehm… nie zapominaj że ‘zwykłe’ odtwarzacze DVD/DivX obsugują maksymalnie 720x576.

  1. Odinstaluj wszystkie kodeki w ,Dodaj lub usuń programy".

  2. Przeczyść komputer np. CCleanerem :

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.07.575

U góry po lewej ,Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner

póżniej ,Rejestr" Skanuj by znależć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

  1. Zainstaluj kodeki K-Lite Codec Pack Full + Real Alternative :

viewtopic.php?f=2&t=306088

  1. Zainstaluj Any Video Converter : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … rter+2.7.1

Temat :

viewtopic.php?f=3&t=283896&hilit=+Any+Video+Converter

Wszystko ustawiasz w tym miejscu :

31d73b353ae11127m.jpg

Łatwo, szybko i przyjemnie:slight_smile:

Problem rozwiązany :smiley: Wystarczyło zwiekszyć parametr bitrate. W moim przypadku to on decydująco obniżał jakość filmu. Przy okazji odkryłem, że nie tak łatwo pociąć plik mp4. Jest co prawda masa programów do cięcia plików wideo, ale niewiele do cięcia mp4. Znalazłem jednak potrzebny mi programik :slight_smile:

Gdyby ktoś kiedyś potrzebował to nazywa się Yamb. Linka zamieszczam poniżej:

http://www.free-codecs.com/download/Yamb.htm

może się komuś przyda

Dzięki wszystkim za pomoc :smiley:

Pozdrawiam