Pytanie odnośnie instalacji NIS 2009 na NIS 2007

Mam zainstalowany NIS 2007. Skończyła mi się na niego 90 dniowa subskrybcja, kupiłem więc najnowszy NIS 2009. Więc aby zainstalować NIS 2009 muszę dezinstalować NIS 2007, czy podczas instalacji sam się wykasuje NIS 2007. Proszę o szybką odpowiedź, a tak przy okazji jak oceniacie NIS 2009 - bardzo zmula kompa ??

ja bym odinstalował tak na wszelki wypadek bo się mogą problemy porobić. Polecam ci to zrobić revo uninstaller (darmowy) i wybrać ostatnią opcje podczas de instalacji czyli “zaawansowany” bo zawsze trochę pozostałych śmieci wywali (ale popatrz co będzie kasował tak pro forma bo nie można wciskać guzików na pałę). czy muli to nie wiem bo ja korzystam z clamwina, nod’a i outposta

Najlepiej sam skasuj NISa2007.Era zamulającego nortona już przeminęła

a uda się usunąć przez “Norton Removal Tool” ?? NIS 2007 nie mulił u mnie więc mówicie, że NIS 2009 również nie będzie, nawet jeszcze mniej ?? A co do niezawodności itp. to jakie oceny ??

Norton Removal Tool powinien se z tym poradzić.Od wersji 2008 Nis jest bardzo dobry.A wersja 2009 to już w ogóle duży skok jakościowy. :slight_smile:

czyli jednak radzisz samemu wywalić NIS 2007 przez Norton Removal Tool a następnie dopiero zainstalować NIS 2009, tak ? Spróbujemy.

NIS2009 sam usunie NIS2007, ma wbudowane narzędzie które usuwa poprzednie wersje, sprawdzone.

czyli po prostu jak zacznę instalować NIS 2009 to sam usunie NIS 2007, tak ??

A ja bym ci radził ręcznie usunąć 2007 wywalic folder na koncu który po nim znostanie i dopiero zainstalować 2009 ale to tylko moja sugestia.

Sam zdecydujesz, ale ja się radziłem w pomocy Symantec i poinformowano mnie, że NIS2009 posiada narzędzie do usuwania poprzednich wersji. Dokonywałem upgrade 2008 na 2009, kliknąłem instalator NIS2009 i rozpoczęło się usuwanie, a następnie instalacja.

zrobię wg. sugestii Le_mara, dzięki za podpowiedzi.

ja miałam NIS 2007 90 dniowy. Przedłużyłam subskrypcje i po dwóch tygodniach dostałam komunikat że w ramach tej samej subskrypcji mogę zrobić aktualizacje na NIS 2008. Nic nie robiłam tylko kliknęłam i aktualizacja się sama zrobiła i miałam już NIS 2008. Po miesiacu miałam jakiś błąd wewnętrzny NIS 2008. Wkurzyłam się i ręcznie odistalowałam Nortona potem za pomocą tego narzędzia Norton Removal Tools jakieś tam resztki wyrzuciłam z kompa. Potem dodatkowo CCleanerem kompa potraktowałam i dopiero wtedy zainstalowałam NIS 2009.

NIS 2009 chodzi szybciej niż poprzednie wersje, ja jestem bardzo zadowolona, ale ostanio coś namieszałam i nie skanuje mi automatycznie raz w tygodniu - a mam ustawione, może ja namieszałam albo Norton.

w każdym razie NIS 2009 jest dobry i nienarzekam, polecam