Zwiechy kompa po 20-30-40 min. gry

WItam! :slight_smile:

Mianowicie mam problem, że gdy włączam jakąś grę to po około pół godziny gra się wiesza (zależy od gry czy da się zresetować, zależy jaka wymagająca). Dzieję się tak na takich grach:

  • GTA IV

  • Crysis

  • Far Cry 2

  • Unreal Tournamnet 3

Dla przykładu nic się nie dzieje przy Counter Strike’u 1.6 i Source’u. Miałem trochę wirusów. Myślałem, że to przez nie. Pousuwałem wszystkie (Avast FULL SCAN, CClenear, Spybot Search and Destroy, Ad-aware) i nie pomogło… Wkurzyłem się i zrobiłem FULL formata całego dysku (WD Caviar 160GB 7200rpm). Świeży oryginalny Windows XP Home Edition. NIC NIE POMOGŁO, DALEJ TO SAMO. Mój sprzęt:

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770-DS3

Prosecor: AMD Phenom X3 2,1GHz

Pamięć RAM: 2 x 1Gb DDr2 800MHz (DUAL)

Karta Graficzna: GeForce 9600GT Gigabyte (Multi Core Edition) 720/2000MHz (Oryginalnie kręcona)

Dysk: WD Caviar 160Gb 7200rpm

Zasilacz: Chieftec 500W

Wiatraki:

W obudowie na dole mam 120mm , z przodu 120mm , na dysku 2x 40mm, zasilacz 120mm, z boku 80mm. Chyba kwestia temperatur odpada. :smiley:

Czekam n a odpowiedzi, sugestie czy cokolwiek aby się to zmieniło. :wink:

Pozdrawiam!

Miałem dosyć podobny problem z MSI 9600 gt oc. Czasami obraz stawał a dźwięk nadal był odtwarzany. Okazało się że pomogło odinstalowanie programów służących do sterowania trybami pracy karty graficznej(od MSI, z płyty ze sterami)). Jeśli masz zainstalowane takie programy (albo jakiekolwiek dołączone do grafiki) to spróbuj je odinstalować jak i sterowniki do grafiki. Po ponownym uruchomieniu kompa zainstaluj tylko sterowniki do grafiki. U mnie pomogło.

Mam AMD Processor Driver, Gamer HUD, High Definition Audio Driver Package, Realtek High Definition Audio Driver (wszystko było z płyty… ) Odintaslować to mówisz wraz ze sterami do grafiki i zainstalować jeszcze raz tylko stery do grafiki? :wink:

Nie wiem co to jest gamer HUD ale podejrzewam że to coś podobnego jak ja miałem do zwiększania wydajności w grach. Spróbuj odinstalować to. Sterowników Realteka do dźwięku nie ruszaj, to raczej nie ma wpływu na zawieszki w grach. I tylko zwykłe stery od nVidia. Powinno pomóc.

Było na płycie ze sterownikami do Grafiki. Jest to program (działa w Tray’u) który pokazuje temperature grafy, mażna ją tam też podkręcić i takie tam. To dobra przeinstaluje i edytne posta.

Photo z neta tego Gamer HUD’a:

http://www.sharkyextreme.com/img/2008/0 … ud_def.jpg

Wyda się to wręcz prostackie, ale wyjmij grafikę i obejżyj luty pamięci pod lupą-może tam się delikatnie ukruszyły i nie łączą… Może się tak dziać, bo CS1.6 czy nawet CS-s nie potrzebują dużo V-RAM. A taki UT czy FC już więcej, Zobacz - może taka błachostka akurat ci przeszkadza?

W każdym bądź razie ten program jest zbyteczny. Daj znać czy pomogło. Tak jak mówię, w moim przypadku pomogło, opieram się wyłącznie na własnym doświadczeniu, mam innego producenta grafiki.

Ja miałem zawiechy w ProStreet a nie miałem w GRIDzie. No ale obejrzenie czy nie jest uszkodzona…czemu nie. wszystko możliwe.

U mnie tez cos takiego bylo otoz jak gralem np w Pees’a 2009 albo cos z tych nowszych gier to komp sie zawieszal albo resetowal, a przy zwyklym uzytkowaniu np przegladanie stron, ogladanie filmow, sluchanie muzyki itd to komp dzialal bez zarzutu i doradzono mi zeby sprawdzic karte i okazalo sie ze sie przegrzewa i kupilem nowa i pomoglo. Wszystko smiga bez zarzutu. Ale najlepiej oddac ja gdzies do serwisu zeby sprawdzic

UP: napisałem, że to nie przez temperature ( w środku na czujniku nie mam nawet 26 stopni… :wink: )

Zadziałało CZŁOWIEKU jesteś bogiem! :smiley: Wreszcie sobie mogę pograć. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Dzięki i Pozdrawiam! :slight_smile:

Cieszę się że mogłem pomóc.

Myślę że tą radę mogą stosować wszyscy którzy mają problemy tego typu z grami w dosyć nowych komputerach.

Pozdrawiam i miłego użytkowania kompa :wink: