uTorrent strasznie wolno pobiera

Witam! Szybkość pobierania mojego internetu to 6MB a wysyłania 0,5MB. (Mierzyłem na speedtest.pl) W programie uTorrent maksymalną prędkość jaką osiągnąłem (pobieranie 5 plików jednocześnie) to 30kB/s. Czy mógłby ktoś, kto zna się na rzeczy, doradzić mi jak mam ustawić uTorrenta, z jakich stron i jakie pliki pobierać? Z góry dziękuję i pozdrawiam!

bartoszwitek , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zależy jakie pliki Cię interesują.

Pobieraj pliki(.torrent) z dużą ilością seedów i peerów np. 100 seedów , 50 peerów . Wejdź w uTorrent > opcje > kreator ustawień > wybierz swoją prędkość .

Pobieram pliki, które czasami mają 10000 Peer i 5000 Seed a ustawienia mam właśnie z kreatora…

Sprawdz w opcje/ustawienia/ustawienia polaczen czy nie masz okreslonego limitu pobierania, lub maxymalnej liczby polaczen

Sprawdź czy firewall nic nie blokuje .

Limit pobierania: bez limitu, maksymalna całkowita liczba połączeń: 500. Firewall mam tylko Windowsowy i uTorrent jest dodany do wyjątków.

w takim razie moze poprostu szybciej sie nie da pobierac tych plikow, sprobuj dodac kilka innych popularnych torrentow i jesli suma ich downloadu bedzie sie zwiekszala to znaczy ze wszystko jest w porzadku i tak musi byc :slight_smile:

elerond , na forum używamy polskich znaków (ż, ź, ć, ą, ś itp.). Korzystając z przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Zawsze ściągam najbardziej popularne Torrenty. Gdy zwiększę ilość pobieranych plikow, np. z 5 na 10 to i tak szybciej mi nie pobiera…

Pobieranie i udostępnianie ustaw na 0 wtedy będziesz miał maksymalne wykorzystanie łącza.

Multiwyszukiwarka: Pierwszy link od góry: http://www.google.pl/search?client=fire … j+w+Google

Pobierasz pliki, które mają największą ilość seedów czyli udostępniających. Na stronie są oznaczone przeważnie jako liczba na zielono przy pliku. Prędkość sumuje się przy każdym podłączeniu do seeda. W uTorrent przy pliku masz przy nazwie Seedów w nawiasie z iloma seedami połączyłeś się i od ilu osób ciągniesz plik.

Poczekaj aż z wieloma osobami się połączy i rozkręci.

Jeżeli ściągasz większą ilość plików to normalne że prędkość rozkłada się na wszystkie pliki.

Jak wszystko jest ok, to powinieneś mieć zielone kółeczko, jak jest coś nie tak to: Trójkąt z wykrzyknikiem, lub czerwone kółko z wykrzyknikiem.

Jak żółty trójkąt, lub czerwone kółko z wykrzyknikiem:

Sprawdź firewall czy nie blokuję, ustaw regułę.

Jak używasz routera trzeba też po odblokowywać porty.

Plik, który mi aktualnie najszybciej pobiera: Seedow: 0 (424), Peerow: 15 (1508), prędkość pobierania 4kB/s.

Do żadnego seeda nie jesteś podłączony, poczekaj aż się rozkręci. Jaki znaczek masz na dole programu?

Zielone kółeczko. A obok mam napis DHT wyłączone, to dobrze?

W porządku. Zobacz inny torrent z większa ilością seedów i peerów.

Z ciekawości spróbowałem pobrać OpenOffice, który zalecali twórcy uTorrenta na sprawdzenie. Po 5 minutach: Seedow: 87 (365), Peerow: 3 (114), prędkość pobierania: 130kB/s. Inny plik: Seedow: 21 (100), Peerow: 42 (440), prędkość pobierania: 12 kB/s. Gdy pobierałem plik .torrent tego 2 pliku wyświetlało mi, że ma 5000 Seedow i 10000 Peerow. Czy to oznacza, że chcę pobierać pliki ze zbyt dużą ilością Peerow?

Możesz zmniejszyć udostępnianie na kilka lub kilkanaście kb/s

Zastosowałeś się do moich wcześniejszych porad?

Tak, zrobiłem wszystko, co wcześniej napisałeś.

Osoby które udostępniają plik mogą mieć też małą prędkość ustawioną udostępniania.

Sprawdzaj na różnych plikach.

Puść pobieranie pliku i daj mu z półtorej godziny i zobacz efekty.

Wszystko jest prawidłowo, jeżeli jest zielone kółeczko.

To w takim razie ostatnie pytanie: lepiej jak plik, który chcę pobrać, ma dużo Seed, Peer czy tego i tego?