Tworzenie serwera do pobierania torrentów

Hej!

Ostatnio wpadłem na genialny pomysł utworzenia ze starego laptopa serwera do ściągania torrentów. Lapek to stary IBM procek: 400 mhz 192mb ramu dysk 18gb OS Win XP.W związku z tym mam parę pytań do Was:

  1. Laptop ma dysk 18gb który jest zawalony badziewiami. Więc popiołem swój dysk zewnętrzny (mybook 500gb). Lapek ma złącze USB 1 i czy będzie to wszystko śmigać żeby torrenty od razu zapisywały się na dysku zewnętrznym?

  2. Jaki polecacie lekki program do zarządzania tym komputerem z drugiego? Niby jest ten wbudowany w XP ale on wydaje mi się badziewny :wink:

  3. Jaki polecacie lekki program do torrentów? Najpierw przetestowałem u siebie na kompie uTorrent no i niby git. Potem zainstalowałem BitTorrent i po zwiększeniu maksymalnej liczny połączeń z 200 do 1000 (rada kolegi) zassysa on 10 razy szybciej niż uTorrent :expressionless: Ale nie wydaje mi się żeby był najlżejszy :wink:

Dziękuje za info i pozdrawiam

uTorrent

BitSpirit

BitComet

BitTorrent

weług mnie najlżejszy jest uTorrent, ponieważ nie ma tych niepotrzebnych rzeczy

No też mi się tak wydaje ale jak to to skonfigurować? Ten sam torrent ściągał się o 15 kB/s szybciej na bittorerrenie niż na utorrent (5kB/s :wink: )

  1. SyntaxError chcesz ściągać czy udostępniać pliki na tym komputerze? Można trochę jaśniej?

Serwer stawiasz przeważnie do udostępniania plików innym. Jeżeli nie będą duże ilości udostępniane, zgarnie Ciebie za to Policja. Dlatego, że 90% tego co udostępnisz będzie chronione prawem autorskim. A nie dość że u nasz prawo nie jest zbyt jasne co do tego, będziesz ciągany parę miesięcy/lat po sądach.

  1. Filezilla http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … la+3.2.2.1

  2. uTorrent , ustawiasz pobieranie/udostępnianie na 0 i masz maksymalne ustawienia.

Okej już wszystko okiełznałem :slight_smile: dzięki za pomoc