Problem z pobieraniem plików

hej…

posiadam Windows Xp SP2, który zaktualizował się do SP3… od pewnego - dłuższego - czasu

walczę z pewnym problemem… otóż mam kłopty z poprawnym ładowaniem zawartości stron

internetowych (głównie obrazki) oraz z pobieraniem jakichkolwiek plików np.: zwiastunu

filmu, muszę kilka, kilkadziesiąt razy próbować pobierać, bo video się zatrzymuje…

chodzi o zakłócenia - tak to nazywam - tutaj przykład na zdjęciu:

http://img193.imageshack.us/img193/8530/przyklad.jpg

nie wiem jaka jest tego przyczyna, czy to jest w systemie, czy w przeglądarce, czy w karcie

sieciowej… nie mam też płytki z systemem by przeinstalować go i zobaczyć czy coś to dało.

w przyszłości chcę kupić nowy komp z Vistą lub 7, ale narazie potrzebuję pomocy…

rozwiązaniem byłby program, coś w rodzaju akceleratora pobierania, gdzie wpisuje url do

videa i program go pobiera, ale musi to być program, który może samoczynnie naprawić

uszkodzenia pliku (przez te zakłócenia), np.: tak jak Emule, który odzyskuje “dobre bajty”

z pobieranej uszkodzonej części, wyrzuca te “złe” i łata te dziury…

czy ktoś zna jakiś program i może podać namiar?.. może to być jakiś prosty program,

w wersji angielskiej lub polskiej i nie musi to być typowy akcelerator, może pobierać nawet

dłużej, byle pobrał plik od początku do końca bez uszkodzeń…

a może ktoś wie jak inaczej naprawić mój problem?.. będę za wszystko bardzo wdzięczny!..

Napisz może jakie masz łącze,szybkość,kabel czy radiówka,z jakiej przeglądarki korzystasz.Bo teraz napisałeś bardzo dużo ale

brakuje podstawowych danych.Bo to może być problem z łączem i żaden program nie jest ci potrzebny.

Hmm, cokolwiek byś nie pobrał to występuje problem?

mam Windows Internet Explorer 8, (kiedyś 7, zaktualizował się do 8, ale zakłócenia były też przed 8 ),

mam Neostradę 1MB (albo 2MB, nie pamiętam), połączenie przez kabel…

dotyczy to zwłaszcza zdjęć i plików wideo, zakłócenia pojawiają się losowo; ich intensywność też się

zmienia…

np.: otwieram stronę, na której jest zdjęcie, pojawia się uszkodzenie na górnej części zdjęcia, zamykam

przeglądarkę, kasuję tymczasowe pliki internetowe, otwieram ponownie stronę, zakłócenia pojawiają się

na dolnej części zdjęcia; zamykam, kasuję pliki tymczasowe i otwieram poraz trzeci i jest wszystko ok…

czasem ok jest za 1 razem czasem za 20 razem, albo nigdy…

albo wideo, pobieram zwiastun, który ma 2 minuty, za pierwszym razem zakłócenia pojawiają się po

np.: 50 sek., za drugim razem po 2 sek. i wideo zostaje zatrzymane… a czasem nigdy nie udało mi się

pobrać danego wideo, które by działało…

A spróbuj zainstalować Opere albo FF i wtedy sprawdź czy problem nadal występuje.Może na innej przeglądarce problem sam się rozwiąże.

Jeżeli nie chcesz to nie musisz ale wydaje mi się ze warto spróbować.

“FF” to Firefox?.. zainstalowałem go, ale nic to nie pomogło… ;/

blackout85 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Jaką masz prędkość?

Kontaktowałeś się usługodawcą lub administratorem w tej sprawie?

to nie jest wina usługodawcy internetu; sygnał z lifebox’a mam rozdzielony za pomocą switch’a,

na dwa komputery - mój i mojego ojca - na moim jest problem a na ojca jest wszystko ok…

Może to wina kodeków ?

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 … 4.7.5+Full

ale w jakim sensie wina?.. jedyne co mi się nasuwa na myśl, że obecność kodeków może powodować

jakiś konflikt?.. bo przecież do otwarcia zwykłej strony internetowej czy do pobrania zdjęcia w np.:

“.jpg” czy “.gif” chyba nie jest potrzebny kodek audio/wideo?..

Dodane 26.05.2009 (Wt) 20:55

Ponawiam moją prośbę o program do pobierania plików, coś w rodzaju akceleratorów,

tylko, aby miał funkcję dzielenia pliku na części i automatycznego wyrzucania części z

uszkodzeniami i ponowne je pobieranie… Proszę, bardzo mi zależy… :frowning: