NIS 2009 czy Norton 360?

Posiadam obecnie NISa 2009, a niedługo mam otrzymać licencję na Nortona 360 (najnowsza wersja). Zastanawiam się który pakiet wybrać. Głównie chodzi mi o zasobożerność. Który będzie mniej mi obciążał moją leciwą blaszankę:

Procek: Athlon 1600 i 512 RAMu na pokładzie ?? Chodzi mi o opinie osób które testowały obydwa pakiety.

:slight_smile: bierz Nortona 360. program jest trochę bardziej zoptymalizowany co wersji NIS 2009.

Muszę dodać swoje dwa grosze. Otóż miałem N360 i zablokował pobieranie automatycznych aktualizacji Microsoft :smiley: . Pomagał mi telefonicznie gość z pomocy Microsoft. Ratunku nie było, reinstalacja systemu (komputer i system nowiuśkie, 2 m-ce). No to zainstalowałem ponownie tego mojego N360, czekam na aktualizacje i … niepowodzenie.

Skontaktowałem się z Symantec i bez gadania! zaproponowali NIS , który nie sprawiał żadnych kłopotów.

Produkty są nie porównywalne, N360 to pakiet programów i obciąża system bardziej.

NIS2009 - bardzo polecam, ale możliwości mniejsze.

Jeśli chodzi Ci o zasobożerność to mniej zasobożerny jest NIS 2009

Ja polecam nortona 2009,zanim go zainstalowałem to myślałem że jest zasobożerny ale zmieniłem zdanie zaraz po instalacji,jak na nortona to jest lekki :smiley: i w dodatku w dalszym ciągu jest jednym z najskuteczniejszych programów antywirusowych na rynku

To jaki on jest to wiem doskonale, gdyż od lutego mam go na swoim sprzęcie i pomimo tego że jest zdecydowanie lżejszy od swoich poprzedników na słabym sprzęcie odczuwalne jest spowolnienie (nie przeszkadza to drastycznie w użytkowaniu systemu). Chodzi mi o to czy 360 będzie od niego “lżejsza”.

nie

Pod względem funkcji na pewno N360, ale co do obciążenia - mi w procesie bezczynności zużywa max. 20 Mb Ram…

Ja osobiscie korzystam z obu programow - Nortona Internet Security 2009 - na laptopie, a Norton 360 na stacjonarnym. Wybor byl taki poniewaz ze stacjonarki korzysta cala rodzina - a 360 ma jednak wiecej zabezpieczen. Na lapku mi wystarcza NIS.

Obydwie wersje szybko dzialaja, nie ma zadnych problemow. Jednak 360 jest troszke bardziej mulaca

Norton 360 to w mojej ocenie program dla mniej zaawnsowanego uzytkownika, NIS dla osoby która świadomie porusza sie w sieci. n360 prócz funkcji antywirusowych ma jeszcze programy do optymalizacji systemu, oraz backupu danych, równiez zdalnego… Dla mnie NIS 2009 jest optymalny, ale może dla Ciebie N360… Mam nadzieje ze podpowiedzi pomoga :wink:

Nowy N360 jest bardzo udany, dużo mniejsza zasobożerność, prostota…

NIS jak nis, dla mnie przez wiele lat nie miał konkurencji.

Ostatnimi czasu testowałem co nie co, mimo iż N360 jest naprawdę dobry, częściej odczuwa się to, że się go ma w systemie, niż w przypadku NISa.

Jednak u mnie nadal pierwsze miejsce zajmuje Eset Smart Security :slight_smile: Chyba najszybszy i najmniej zasobożerny program jaki miałem przyjemność posiadać.

Wybór należy do Ciebie. Obydwa programy są bardzo udane, jednak jeśli chodzi o szybkość, zasobożerność i ogólne wrażenie, to N360 daje o sobie bardziej znać… W tym negatywnym znaczeniu :stuck_out_tongue:

u mnie 360 v2 zużywała faktycznie więcej zasobów niż nis2009 ale już w v3 jest lepiej, komputer pracuje delikatnie szybciej, mimo iż zabiera więcej ramu, IMO jeśli masz NIS 2009 otwarty, zainstalowany to nie ma sensu marnować licencji, lepiej komuś oddać 360, albo sprzedać(no chyba że dostaniesz w wersji NFR)

zawsze można pobrać na 15 dni i zobaczyć :stuck_out_tongue:

Witam serdecznie wszystkich. Jeżeli chodzi o wybór to ja polecam Nortona 360 v 3.0. Uzasadnienie mam takie od roku 2001 jestem bezustannie na Nortonie i owszem za tamtych czasów trochę systemy były opieszałe ale teraz w dobie procesorów wielordzeniowych i pamięci masowych idących w GB. Ludzie nie dajcie się zwariować jakie mulenie systemu, co wy obliczacie ilość nitów do zbudowania dwa razy większej wieży Eiffla i to jeszcze z podziałem na różne metale. To nie te czasy. Nigdy powtarzam nigdy od 2001 roku nie miałem problemów z systemem, z wirusami i innym badziewiem. Teraz jestem od począdku z Nortonem 360 czyli zwykły, 2.0 i 3.0 ustawiam i nic mnie nie obchodzi. Oczywiście wybór jest wasz a to tylko moje trzy grosze. Pozdrawiam i życzę celnego wyboru.

Nie pytałem o wypasione maszyny, tylko dobór pakietu do konkretnego sprzętu (jak na obecne czasy slabego).

OT kosmos i po co śmiecisz, no chyba, że chcesz nagrodę.JNJN

Nortona 360

norton 360

Ze względu na gwałtownie obniżający się merytoryczny poziom dyskusji prezentowany w ostatnich postach, temat zostaje przeniesiony do luźniejszego działu.

Le_mar , byłeś już proszony o zaprzestanie śmiecenia. Ponieważ nie zastosowałeś się do tej prośby i na dodatek złamałeś regulamin (2.11) więc otrzymujesz kolejne ostrzeżenie. Radzę się opanować.