FF 4.0 zuzycie pamieci RAM

Witam,

FF 4.0 porzera w stopniu niesamowitym (link) przy 6-sciu otwartych kartach w tym 5 to zdjecie i dwie strony zuzycie wynioslo 818k KB,. Jak temu zaradzic by niedochodzilo do takich sytuacji i jak oraz co zrobic?

http://img24.imageshack.us/i/ffcpu.jpg/

Niestety u mnie jest to samo :frowning: Przy otwartych 9 zakładkach kilkaset MB mam w plecy. RAMu nie żałuje, ale to już przesada.

Wyłączcie:

Opcje - Zaawansowane - Ogólne:

“Korzystaj z akceleracji sprzętowej, kiedy jest dostępna”

odznaczyć i ok, po czym wyłączyć i włączyć przeglądarkę, powinno być lepiej.

U mnie przy 6 kartach: 215MB :stuck_out_tongue: .

Odznaczenie akceleracji sprzętowej nieco pomaga, ale dlaczego aż tyle ramu musi zżerać.

W Operze 11.01 te same zakładki zajmują o wiele mniej ramu.

Opera na 8 zakładkach ok 220MB - po 30 minutach pracy

Firefox 4 ok 100MB przy ok 8 zakładkach po 5 minutach pracy.

OS: Linux - możliwe że nie tyle OS ma znaczenie co chwilowy problem z optymalizacją w Windowsie.

Sprawdzałem u brata, odznaczenie akcelereacji sprzętowej niewiele co daje, ale może masz zainstalowaną dużą ilość rozszerzeń i dlatego jest tak duże zużycie RAM-u. U brata na lapku przy 8 kartach użycie pamięci wyglądało w przedziałach 250 do maks 300 MB.

firefox 4 u mnie narazie nie sprawia zadnych problemow ;>

Dodane 23.03.2011 (Śr) 18:40

byc moze jakas wtyczka to powoduje ?

U mnie przy 10 zakładkach ~280 MB Czym się przejmować w dobie pamięci pow. 2 GB RAM

6 rozszerzeń i 11 wtyczek w FF 4.0 32 bit na W7HPx64b -akceleracje sprzętowa wyłączyłem i dodałem do tego recznie zarządzaj pamięcią , ogranicz do 1024MB restart i zobaczę co bedzie na razie jest 334k KB RAM.

U mnie 9 rozszerzeń i 6 wtyczek w FF 4.0 32 bit na W7HPx64b -akceleracje sprzętową wyłączyłem -na razie przy 2 otwartych kartach,bo zawsze tyle mam jak nie więcej zużycie na razie jest pomiędzy powiedzmy 38 K a 72 K.

280 K pomiędzy 300 K miałem na starym firefoxie 3.6.12

No widzisz masz dobrze albo nie korzystasz wpełni.

Możliwe rozwiązanie - co mylicie ?. Obecnie 445 800KB

Tylko czy Wy mówicie o pamięci zajętej czy zarezerwowanej?

Tej ktora widoczna jest w menadżerze zadań podczas używania przeglądarki a jak widać w FF jest ona przeogromna i zawsze za mała.