COMODO przejął całkowicie komputer

Było tak: zainstalowałem comodo ale ciągle od momentu zainstalowania wyskakiwał błąd dostałem więc instrukcję na tym forum aby reinstsalowac oprogramowanie od drukarki hp. I zaczęło się, sterowniki zostały zainstalowane ale drukarka za żadne skarby. (po instalacji brakowało trzecz sterowników) próbowałem i nic postanowiłem ze przywrócę system do momentu zanim odinstalowałem oprogramowanie, ale nie naprawiło to problemu więc chciałem cofnąć przywracanie. A wtedy wyskoczył komunikat odmowa dostepu zaloguj się jako administrator czy cos takiego próbowałem odpalic internet ale niedziała. Chciałem przeprowadzic diagnostykę siecie w IE ale tutaj tez wyskoczyło mi ze nie mam uprawnien i aby zalogowć sie jako administrator. co dziwne moje konto jest typem administratora :shock: postanowiłem więc wywalic hp i comodo hp jakos poszło ale comodo nie wiec jakos tam pozmieniałem rozszerzenia plików comodo i niby pousuwało folder z plikami comodo i teraz sytuacja ma sie tak, hp i comodo niby nie ma ale komputer dalej zachowuje się tak jakby były bo ciągle wyskakują te komunikaty

http://naforum.zapodaj.net/f70966f49348.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/e8a6f85000f3.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/4b557727571c.jpg.html

http://naforum.zapodaj.net/a74b4f1a3fca.jpg.html

nic nie moge ruszyc, przywrócic system nie moge, gdy odpalam internet to go nie ma a kiedy diagnostykę sieci to już pisałem. Po prostu KOSZMAR Nie wiem co robić sytuacja jest na 100% nie ciekawa. Ps. O sprawie piszę ze swojego drugiego kompa ktory jest ok

Może podałbyś logi OTL. Instrukcja: otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html . A tak nawiasem mówiąc musiałem przeczytać tekst dwa razy bo za pierwszym się pogubiłem co i jak. #-o Pogmatwałeś w tym systemie za wiarę i ojczyznę :stuck_out_tongue: . Ale coś na to się zradzi. :slight_smile: :wink:

Jak już pisałem, straciłem niestety łączność z internetem

“Ps. Piszę ze swojego drugiego kompa” A drugim nie da rady OTL’a ściągnąć, co??

ten drugi to notebook :?

Dodane 17.07.2011 (N) 15:47

Ps. teraz co jakis czas dodatkowo wyskakuje jakieś Ostrzenie: Skrypt nie odpowiada. bla bla bla…

Skrypt: chrome://global//content/bindings/browser/.xml:194

Hmm… A może u znajomego lub gdzieś pobierz?? No jeśli nie możesz to niestety raczej będzie czekać cię format kompa. :frowning: A czy np. włączasz odtwarzacz muzyki to też piszę że nie masz uprawnień?? Bo wtedy nie będziesz mógł uruchomić OTL’a nawet.

Dodane 17.07.2011 (N) 15:52

I nie bla, bla, bla. Napisz co tam pisało do końca. :stuck_out_tongue: Chociaż zaczynam obawiać się że może być na kompie infekcja i to poważna. :frowning:

odtwarzacz muzyki działa, gra fifa też i nie mogę napisać co tam jeszcze na skrypcie pisało poniewaz już kliknałem “zakończ” co robic? :frowning:

Dodane 17.07.2011 (N) 16:11

Komputer zaczyna się niemiłosiernie zawieszać… :cry:

Nie odpowiedziałeś czy mógłbyś ściągnąć OTL u np. znajomego i go zgrać na swojego kompa. Choć przy okazji mógłbyś ściągnąć w takim wypadku Dr. Web CureIt! i przeskanować system pod kątem wirusów. A tak po za tym proponuje format. Raczej nie ma wyboru. Obawiam się że już niedługo system odejdzie do “krainy umarłych” Czyli padnie.

To chyba jakiś wybrakowany :stuck_out_tongue: pliki między komputerami można przenieść np. przy pomocy pendrive’a, no chyba że wejść USB w kompie brak :twisted:

A w trybie awaryjnym podobne problemy występują :?:

Chwila, czyli że usunąłeś foldery programów z katalogu “Program Files” :?: Programy się odinstalowuje poprzez “Dodaj/usuń programy”, a nie przez samo usuwanie folderów z “Program Files” inaczej i tak w rejestrze systemu pozostanie pełno wpisów tych programów, co skutkuje tym, że teoretycznie dla ciebie tych programów niby już na dysku nie ma, ale praktycznie dla komputera nadal są, bo widzi ich wpisy w rejestrze…

znowu pojawił sie skrypt dodaje zapomniany tekst: skrypt na tej stronie moze byc zajety lub przestał odpowiadać. Mozna przerwac skrypt teraz lub kontynuowac, by sprawdzic czy jego wykonywanie sie zakonczy. Teraz robie pelny skan avastem zaraz potem zrobie dr webem ktorego mam a mozliwosc pokazania logów jest ale dopieroppóźniej bo na razie kumpla nie ma

Dodane 17.07.2011 (N) 16:31

kris nie było mozliwosci kompletnego usuniecia z dodaj lub usun programy więc dlatego postanowilem ręcznie a pozatym zrobiłem czyszczenie odkurzaczem i ccleanerem ale faktycz niue ccleaner ciąglewyswietla te same problemy w rejestrze związane przewaznie z hp a usb wole nie podłączać bo jeszcze niedajboze notebook bedzie walczył o zycie wole poczekac na kumpla

Dodane 17.07.2011 (N) 16:40

avast nic nie znalazł teraz zapusciłem skan dr webem

Dodane 17.07.2011 (N) 17:02

dr web podczas procesu szybkiego skanowania wykrywa jakies wirusy ale nie mozna uruchomic pelnego skanowania. Zostawił tez w swoim folderze jakis log ale nie wiem jak go przesłac wam Ps. przeglądarka firefox zmieniła wygląd :shock:

Widocznie masz zasyfiony dysk lub coś schrzanione w systemie. Na pewno to nie wina Comodo. Przed instalacją takich programów, trzeba mieć czysty system, bez pozostałości innych programów antywirusowych, czy internet security. Gdy się pozna Comodo, ustawi reguły, z czasem jest niezauważalne. Pokazuje ostrzegawcze komunikaty tylko wtedy, gdy jakiś proces wykonuje nieznane operacje.

Ja comodo miałem już skonfigurowany wszystko ustawione tylko musiałem reinstalowac oprogramowanie hp aby przestał wyswietlac cholerny komunikat i od tego się zaczęło. Ale to teraz nie jest istotne bo sytuacja jest nieciekawa

Podstawowy błąd przed zmianami w ustawianiu lub modyfikowaniu czy reinstalowaniu należało w Defense+ wyłączyć wszystkie chronione funkcje.To samo dotyczyło de instalacji Comodo- czyli wyłączenia AV i jego wszystkich aktywnych funkcji łącznie z Defense+ i dopiero usuwać z systemu. Przywracanie systemu nic nie pomoże jeżeli program jest niekompletny czyli usunięty przed przywracaniem. Moja propozycja jeżeli uda się zainstalować na nowo Comodo (jeżeli masz plik instal.)to go zainstaluj powyłączaj wszystkie jego funkcje i dopiero dokonaj de instalacji i zrób porządek z rejestrem przez CCleaner. Spróbuj zainstalować hp, (ewentualne przywrócenie ustawień z punktu przywracania),a później Comodo ale w ustawieniach Defense+ w trybie nauki.

kris udało sie uruchomic kompa z dostępem do internetu w trybie awaryjnym, co dalej?

Co do zmian w Firefoxsie to prawdopodobnie potrzeba reinstalacji.

cofnąć tą nieudaczną próbę przywrócenia systemu czy logi z OTL i Dr WEB’a dac ?

Pobierz OTL przeskanuj zgodnie z tymi zasadami: (jezeli możliwe w normalnym trybie)

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

i wklej na forum linki do logów.

Dodane 17.07.2011 (N) 17:59

Cofnąć do punktu kiedy system poprawnie funkcjonował

Dodane 17.07.2011 (N) 18:19

Logi z OTL należy zapodać na stronie forum “Bezpieczeństwo” gdyż to jest właściwa strona do sprawdzania. Czekać na kogoś kto przeanalizuje log z OTL i napisze co dalej…

na razie jeszcze w trybie normalnym zapusciłem skan malwarebytesem(nie znalazł infekcji) a co do tego cofania to nie wiem czy o tym samym myslimy mianowicie ja myślę o tym aby w trybie awaryjnym cofnać operację przywracania systemu dzieki ktorej miałem nadzieje że odzyskam odinstalowane oprogramowanie hp czyli myślę o tym by wrócic spowrotem do tej chwili kiedy hp juz odinstalowałem a tobie chodzi o to samo czy o to aby przywrócić kompa do trzech dni wstecz do punktu kontrolnego systemu (wtedy tez tego dnia miałem zadyme z wirusami, zostały usunięte) Ps. Logi mogę jedynie w trybie awaryjnym wysłać bo tylko wtedy działa mi internet

Przywracanie systemu z punktu nie odzyskasz programu jeżeli było jego usunięcie z systemu przed przywracaniem (musisz mieć zainstalowany program w systemie). Jeżeli masz wcześniejsze punkty niż wspomniany to spróbuj to uczynić, gdy się uda wówczas przeskanować jakimś programem antywir.

Dodane 17.07.2011 (N) 18:52

Skanować możesz również w trybie awaryjnym i usunąć to co zajdzie Malwarebytes’

Dodane 17.07.2011 (N) 18:54

Logi ze skanowań zapodać na forum “Bezpieczeństwo”

może inaczej: cofnąć moje ostatnie przywracanie czy przywrócic mój komputer do wczesniejszego stanu (czyli do punktu kontrolnego ustanowionego 3 dni wczesniej jeszcze przed tym całym zamieszaniem z comodo i hp ) ??

Bo chcę już pobrac OTL ale nie wiem jakie przywracanie z w/w będzie najkorzystniejsze dla skanu OTL’a