Zapomnialem hasla w windows vista

witam ,

ustawilem haslo w windowsie vista klka miesięcy temu …

niestety nie pamiętam tego hasla:(

co moge zrobić żeby odzyskać haslo lub wyłączyć to haslo (sprawdzalem odzyskiwanie lecz podczas tego procesu system pyta o haslo administratora a ja nim jestem)

z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam

A trybem awaryjnym próbowałeś ??

Stary uruchom wiersz polecen (cmd) i nastepnie wpisz net user wtedy widzisz jakie sa loginy i nastepnie wpisujesz net user shane tu swój login na którym chcesz zliwidowac hasło, i enter, uruchom ponownie. Hasła juz nie powino być.

Pozdrawiam Marcin

kurde to tu chcialam napisac ;/ zrobilam tak jak koloega wyzej napisal iii nic ;/ wyskakuje mi nie mozna odnalezc nazwy uzytkownika chce zmienic haslo administratora a sama jestes uzytkownikiem standardowym no i czy jak skasuje haslo administratora to bede mogla zrobic siebie administratorem ???

A działa to polecenie jezeli chce usunąć haslo z konta administratora komputera z poziomu konta standardowego (ograniczonego)? bo tez mam ten problem :?:

Start/ Akcesoria/ PPM na wiersz polecen/ uruchom jako

administrator/ wpisz komende:

net user Administrator

a jeśli chcesz je widziec to wydaj nastepne polecenie

net user administrator /active:yes

Teraz będziesz mial dodatkowe konto wbudowane Administrator, na które możesz wejśc.

lub

Start/uruchom/ wpisz

compmgmt.msc

Narzedzia systemowe/ Uzytkownicy i grupy/ Uzytkownicy

lub wpisz w okienko uruchom :

lusrmgr.msc

i zmien haslo

Mam niemal identyczny problem. Ja dostałem nowy komputer, a mój brat mojego laptopa z Vistą (Basic). Po 3 dniach zapomniał hasła (sam sobie ustawił). Mamy konto administratora ( to zablokowane hasłem), Gościa i jeszcze jedno konto z ograniczeniami. Format nie wchodzi w grę ponieważ jest tam dużo cennych plików (nie tylko moich). Proszę o pomoc!

PS.

Start/uruchom/ wpisz

compmgmt.msc

Narzedzia systemowe/ Uzytkownicy i grupy/ Uzytkownicy

lub wpisz w okienko uruchom :

lusrmgr.msc

i zmien haslo

niema folderu “Użytkownicy i grupy”

W hirens boot cd jest opcja usuwania hasła dowolnego użytkownika.