Vista 64 bit i neostrada [nabity w butelkę przez TP?-długie]

Witam

Kupiłem jakieś miesiąc temu komputer z systemem Vista Home Premium 64bit {OEM}.Trzy dni temu pojechałem podpisać umowę na neostradę ,dostałem modem ZXDSL85(innych obecnie nie mają).Pani była tak miła,ze jak usłyszała ,że mam Vistę to podpowiedziała mi abym ściągnął sobie stery do tego modemu,bo na płytce instalacyjnej nie ich ma.Poszedłem do kafejki znalazłem w necie stery http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/int … rod=604001 - jak widać są pod Vistę 64 bit ,ale nie mogłem ich sobie zapisać na płytkę ,próbowałem w kafejce i u kumpla(miła Pani z TP zapomniała powiedzieć,ze ich nie można zapisać na płytce).Kolega podsunął mi pomysł abym zainstalował na moim kompie jego xp ,to się udało,ale żeby podłączyć się do netu mój komp musiałem przeprowadzić cały cykl rejestracyjny ,po tym pobrałem stery rozpakowałem je na partycji gdzie jest Vista .Instaluje według pobranej" Instrukcja instalacji dla modemu USB ZXDSL 852 pod MS Windows Vista " ze strony TPSA ,instalacja się rozpoczyna,lecz wyskakuje monit,ze pod ten system sterowniki muszą być podpisane cyfrowo i cały proces zostaje zatrzymany.

Nie bardzo rozumiem postępowanie TP , dlaczego nie można zapisać sobie na płycie sterów do tego modemu i dlaczego choć jest podane ,że są pod Vistę 64 bit to jednak nie są ? Jeżeli była by możliwość zapisu sterów na płycie to nie musiał bym instalować xp i się rejestrować a tak przez to ,że zainstalowałem xp i przeprowadziłem całą rejestrację będę musiał płacić za neostradę ,a nie będę miał w domu neta czyli zostałem nabity w butelkę przez TP czy jednak sam się nabiłem “bo byłem/jestem” zielony w temacie? Co mam zrobić aby mieć neta na systemie 64 bitowym ?

Przy starcie wciśnij F8 i wyłącz sprawdzanie podpisów cyfrowych. Może wtedy uda sie je zainstalować.

edit…

Bez żadnych problemów nagrałem ten plik na cd.

Jak to nie mogłeś ich nagrać na płytkę?

Zadzwoń do TP, żeby przyjechali Ci zamontować i uruchomić internet. I nie zapomnij powiedzieć, żeby monter wziął sterowniki do 64-bitowej Visty.

Za każdym razem muszę teraz wciskać F8 przy starcie,ale mam net - dziękuję Ci za pomoc :smiley: .

Ja nie mogłem ,kolega nie mógł i nawet gościu z kafejki :oops: ,jak mi się uda znaleźć przyczynę to napiszę .

ale jak nie można?? wyskakuje jakiś błąd podczas nagrywania czy co?? a na pena się dało??

Siemka.

Mam ten problem podobnie jak kolega z modemem ZXDSL. Wyłączyłem to sprawdzanie podpisów cyfrowych w widowsie, ale podczas gdy wpisuję login i hasło to wyskakuje komunikat, że nie można nawiązać połączenie i w ten sposób nie mogę się zalogować.

Piszę w tym temacie, bo jest to temat nawiązujący do mojego problemu z modemem ZXDSL i Vistą 64bit.

Może ktoś miał taki problem i może mi pomóc.

ZXDSL NIE CHODZI pod vistą. Są tylko BETA sterowniki. Wymieńcie na Speed Toucht lub Sagem 800

Właśnie dostałem możliwość wymiany na modem SpeedTouch 330.

Mam sterowniki na płycie, którą dostałem, ale nie wiem czy będą działały.

Jeżeli możecie to podajcie link do działających sterowników do modemu SpeedTouch 330 dla Visty 64bit.

//Edit

Właśnie skonfigurowałem sterownik i działa net na modemie ZTE ZXDSL 852.

Jeżeli ktoś ma taki problem to prosze pisać.

Ja mogłem ściągnąć nagrać może kolo w kafejce ma rypniętą nagrywarkę :stuck_out_tongue:

p.s. czerwony kolor jest dla adminów :slight_smile:

Posiadam modem ZTE ZXDSL 852 i postanowiłem zainstalować 64 bitową wersję Windows Vista Ultimate PL. Wyszukało mi wszystkie sterowniki, oprócz wspomnianego modemu. Długo przeszukiwałem wyniki Google, aż natrafiłem na

http://rapidshare.com/files/145135524/dseo10.exe [stary link wygasł stąd aktualizacja dla pliku]

pod tym adresem kryje się mały program, który uaktywnia TRYB TESTU w Windows Vista/7.

TRYB TESTU w zasadzie nie różni się niczym szczególnym od normalnego rozruchu. Jednak posiada niezwykłą właściwość. Otóż w tym trybie, Vista pozwala zainstalować sterowniki bez certyfikatu WHQL na systemach 64 bitowych (szczególnie chodzi tu o Vistę). Co więcej, oprócz tego, że na pulpicie w 4 rogach widnieje napis “tryb testu”, to w zasadzie praca z systemem jest normalna.

Jak użyć tej małej aplikacji by “odblokowała” instalację sterowników ??

1.Ściągnąć plik dseo10.exe ze strony podanej wyżej.

2.Wyłączyć kontrolę użytkownika (UAC)

3.Uruchomić plik dseo10.exe i zaakceptować licencję, kliknąć dalej (Next). Gdy pojawi się menu należy wybrać

ENABLE TEST MODE. Restart komputera.

4.Instalujemy sterowniki np. do ZTE ZXDSL 852 dla Vista/7, można je pobrać z:

http://www.pomoc.x.pl/pliki/ZTE_VISTA.exe

5.Instalujemy sterowniki, w czasie instalacji MODEM MUSI BYĆ PODŁĄCZONY przez USB do PC. W razie wystąpienia monitu o braku podpisu WHQL, wymuszamy instalację, kontynuujemy ją.

6.uruchamiamy ponownie plik dseo10.exe i podobnie akceptujemy licencję. Teraz musimy wskazać plik sys (sterownik urządzenia ZTE ZXDSL 852)jest to C:\WINDOWS\Sytem32\Drivers\torususb.sys

W tym celu klikamy na opcję Sign a System File i wskazujemy np. wyżej wymienioną ścieżkę do sterownika.Możemy wskazać wiele sterowników, które nie posiadają certyfikatu.Gdy już zakończymy dodawanie sterowników, restartujemy komputer.

6.Jeżeli wszystko poszło po naszej myśli modem i inne urządzenia są rozpoznawane przez system.

Szacun dla FadeMind :!: Chociaż jak i tak JUŻ mam Sagem 800 :smiley:

Kriz ta porada dotyczy każdego urządzenia do Visty x64 :smiley:

Tyle że przykład z tym modemem posłużył jako instruktaż =P~

:wink:

Nie bede zakładał nowego tematu więc napisze tu. Mam problem z neostradą modem ZXDSL 852. Mam windows vista 64 bit. Jak chcę zainstalować sterowniki nestrady pod viste , jak kilkam setup piszę coś takiego " Program przestał działać poprawnie z powodu wystąpienia problemu. System Windows zamknie program i powiadomi Cię , jeśli istnieje dostępne rozwiązanie" może ktoś pomóc ?

Sterowniki pod 64-bity ?

sterowniki do visty x64 da się zainstalować z płyty od tego modemu (choć sterowniki są do systemu windows xp 32bity)

mateusz6639 , sciągni sterowniki pod 64bity (–>google), nigdy więcej nie próbuj tych sterów pod xp, u mnie uszkodziły system i musiałem robić format (system działa ale nawet sterów pod vista 32bity nie dał radę zainstalować bo wywalało BSOD).

ja tak zrobiłem i chodziło, tylko że teraz nie korzystam z tego modemu bo mam router bo mnie denerwowało to ciągłe łączenie sie z netem przy włączaniu kompa

Wiadomość dla FadeMind.

Dziękuję za radę skorzystałem i przez kilka tygodni cieszyłem się z neostrady. Kilka dni temu komp nie chciał się uruchomić. Próba naprawy systemu przy pomocy instalatora również się nie powiodła. Podczas diagnostyki jako jedyną przyczynę braku możliwości odzyskania systemu podał nieznaną konfigurację. Sprawa zaistniała po automatycznej instalacji nowej wersji serwis paka visty. Wykonałem pełną reinstalację, ale mam pytanie czy miałeś już sygnał, że może być taki problem i może wiesz jak się tego ustrzec?