[offtop] czy w VIŚCIE jest Document and Settings?

…bo ja jakoś tego nie widzę. A gdzie coś takiego jak ustawienia konta (zresztą zawsze były ukryte) i termopary i historia?

A i przy okazji czy jest taka możliwość jak na xp, że się tam odptaszało, żeby pokazywał ukryte pliki i foldery?

Vista to nie Xp, większość nazw pozmieniano w tym również Document and Settings. W Vista w celu kompatybilności z Xp pozostawiono tylko “dowiązanie” do starej nazwy

A co do reszty to ustawienia konta masz Panel sterowania -> Konta użytkowników, a ukryte pliki można włączyć np. na pasku menu NARZĘDZIA -> Opcje folderów -> zakładka widok. Czyli jest podobnie jak w Xp :slight_smile:

thx…sprawdzę jutro, bo mi się już lapsa nie chce włączać specjalnie…na stacjonarnym lecę na Xpeku

W viście jest katalog Users. :slight_smile:

Katalog User którzy zamienia się w Użytkownicy przy normalnym eksploratorze.

wpbrew waszemu przekonaniu w Visćie jesy d&S…jest mocno ukrytyi, i żeby go pokazać cuś tam się robiło…już nie pamietem…w kazdym raznie nic w nim nie ma

Nie mieszaj :wink:

Poprawne odpowiedzi już się w tym wątku pojawiły. W Viście przeorganizowano nieco i profile użytkowników przechowywane są w folderze Users (jego nazwa jest zlokalizowana, przetłumaczona na język interfejsu dzieki wpisowi w pliku dektop.ini, w wersji PL Explorator pokazuje ją jako Użytkownicy).

Folderu Documents and Settings jako takiego (czyli normalnego folderu) nie ma, jest tylko tzw. hardlink (dowiązanie), o nazwie Documents and Settings wskazujący na folder Users. Utworzone w celu zachowania zgodnosci ze starszymi i źle napisanymi programami, które koniecznie muszą mieć na dysku ‘Documents and Settings’ a nie posługują się zmienną %userprofile%. No i to dowiązanie nie jest jakoś specjalnie ukryte. Wystarczy włączyć pokazywanie plików ukrytych i systemowych aby go zobaczyć. Inna sprawa, że Eksplorator Windows nie pozwala go otworzyć, “rzucając” błędem o braku dostępu. W sumie dla zmyłki, bo np. taki Total Commander bez problemu “chodzi” po dowiązaniach otwierając ich obiekty docelowe.

o to mi chodziło, tylko zapomniałem dokładniej

wszystko sie znalazło, ale nie ma tam nigdzie temopary i historii przeglądania. Co jakiś czas muszę to kasować, takie przyzwyczajenie, niby pozowli oczyszczać z pozostałości. A tu w Vista pusto

Historię i temporary możesz czyścić z poziomu Explorera, nie ma potrzeby ręcznego usuwania z folderów. Ale jak Ci potrzeba to temp jest włożony do \AppData\Local\Temp

Polecam ten temat -> Odnajdujemy odpowiedniki folderów systemowych z XP na Viscie.